Yengeç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Bu burca genel olarak baktığımızda kendi halinde bir kişilik görürüz. Bu aşamada yengeç burcu çocuğu da aynı şekildedir. Yaz insanı olan bu burçlar genellikle sıcak kanlıdır. Yengeç çocukları ortalığı dağıtmaktan ziyade kendi halinde oyunlar oynamayı tercih eder. Bir ortamda en sessiz olan tiptir yengeç çocukları. Peki yengeç burcu çocuğuna nasıl davranılmalı?

Yengeç burcu çocuğuna davranışlarımız oldukça sakin ve dengeli bir tutum içerisinde olmalı. Adeta bir cam gibi olan kalbi bir sözünüz ile tuzla buz olabilir. Böyle bir durum yaşamamak için dikkatli davranmanız ve sözlerine dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kızarken bir kez daha düşünmeli sözlerinizi adeta cımbız ile seçmelisiniz. Eğer bir yengeç burcu çocuğunuz var ise diğer burç çocuklarına göre son derece dikkatli olmalısınız.

Yengeç burcu çocuğu kin tutmaz, ona karşı sizde kin taşımamalısınız. Sesinizi yükseltmek yerine son derece sakin tavırlarla çocuğunuza yaklaşmalısınız. Bu şekilde bir tutum çocuğunuzu üzmez ve kalbini kırmaz. Yengeç çocuğuna büyük kısıtlama koymak son derece yanlıştır. Bunun yerine küçük uyarılar yapmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu çocuğu kısıtlarsanız geri dönüş tepkileri daha büyük olacaktır. Bu tepkiler sonucunda da çocuğunuz sizden uzaklaşarak kendi iç dünyasına kapanacaktır. Genellikle yengeç burcu çocukları kendi iç dünyasında yaşar. Kendi içlerinde yaşadıkları bu dünyaya kimseyi sokmak istemezler.

Eğer siz son derece sakin ve naif bir şekilde çocuğa yaklaşır bir anne baba figüründen ziyade küçük bir dost gibi uzanırsanız bu iç dünyasını size açacak ve sizle bir yakınlık kuracaktır. Bu şekilde bir yakınlık hem onun için hem de sizin çocuğunuzu tanımanız için oldukça iyi bir yöntem olacaktır. Bu nedenle yengeç çocuğuna sakin, sessiz ve dengeli yaklaşmanız önemlidir.

Yengeç burcu çocuğu, oldukça yaramazdır ve onu zapt etmek çok zordur. Sırf istediği olmadığı için sizi canınızdan bezdirebilir. Her zaman istediği olsun ister, inatçıdır ve naz yapmaya bayılır. Bu nedenle de sizi çoğu zaman istekleri ile boğabilir ve sizin zor durumda kalmanıza neden olabilir. Aynı zamanda derslerinde de bir o kadar başarılıdır. Fakat bazı zamanlarda canı eğer ders çalışmak istemezse çalışmayı bırakır ve siz ne derseniz deyin dinlemeyecektir.

Yengeç çocuğuna zorla bir şey yaptırmayı hiç dememelisiniz. Hem yemek yemek hem de ders yapmak için dizinle inatlaşıyorsa canı gerçekten o anda onu yapmak istemiyor olabilir. Ona bir süre zaman vermeli ve üzerine gitmemelisiniz.

Yengeç çocuğu, sorumluluk bilinci yerinde olan ve çok zeki bir çocuktur. Fakat zekasını kimi zaman başka şeyler için ve yaramazlık yapmak için de kullanabilir. Bu nedenle öncelikle onu iyi şeyler yapmaya yönlendirmeli ve fazla enerjisini bu alanlarda harcamasını sağlamalısınız.

Bu çocuğun dikkati çok çabuk dağılabilir ve istediği kaçabilir. Bu nedenle özellikle o ders çalışırken ortamda dikkatini dağıtacak bir şeyler var ise toplamalısınız. Bu bir insanı genellikle sıcak kanlıdır ve çok çabuk arkadaş edinebilir. Fakat çocuğunuz utangaç ise, onu birden bire başkalarının ortasında yapayalnız bırakmak yerine o yeni arkadaşlar edinirken yanında bulunmaya özen göstermelisiniz.

Çoğu zaman sakin yapıda ve uyumludur. Onu kızdırmak için gerçekten damarına basmanız gerekir. Kızdığı zaman da ya sadece kendisine zarar verir ya da sessizce bir kenara çekip sakinleşmeyi bekler. Bu nedenle büyük tartışmalar içine girmez ve sonrada pişman olacağı sözler söylemekten çekinir. İnsan ilişkileri bu nedenle çok kuvvetlidir. İnsan kaybetmek istemez ve her zaman az ile yetinmeyi bilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status