Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir?

Su elementine dahil olan Yengeç burcunu tanımlayan en önemli özellik duygusallıktır. Küçük yaşlardan itibaren yetişkin yengeçlerin özelliklerini taşırlar. Yengeç çocukları gün içinde birden fazla duyguyu bir arada yaşayabilirler. Duygusal, naif, içine kapanık ve duyarlı çocuklardır. Evlerine ve annelerine çok düşkün olan yengeç çocukları kelimenin tam anlamıyla ana kuzusu olurlar. Değer verdikleri her şeyi sahiplenirler ve onlara derin anlamlar yüklerler.

Sevgi, bağlılık ve güven duygularını küçük yaştan itibaren hissederler ve bu duygulara önem verirler. Sevdikleri ortamlarda ve sevdikleri kişilerle bol bol zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. Ailesi ile de bağları kopmadan uzun yıllar devam eder. Duyguları ile hareket eden, duyarlı çocuklardır. Bu nedende çok kırılgan olabilirler.

Yengeç çocuklarının karakteri tamamen duygusallık üzerine kurulmuştur. Bu nedenle hayata kendi pencerelerinden baktıkları zaman son derece sıradan bir olay onlar için sıra dışı görünebilir. Küçük olayları abarttıkları görülebilir. Bu durum duygusal yapıları nedeni ile böyledir, doğal karşılamalısınız.

Doğasal ve öznel zekaya sahip olan yengeç çocukları, canlılar arasında ayrım yapmaz. Saksıdaki bir çiçekle, bahçedeki bir köpeğe aynı sevgi ile yaklaşır. Bir şeylerle ilgilenmek ve ona sevgi göstermek ruhsal açıdan onları dinlendirir.

Yengeç çocuğunun iç dünyası hassastır ve hayal güçleri gelişmiştir. Bu nedenle başka insanların iç dünyalarının da farkında oldukları söylenebilir. Samimi, yumuşak huylu, uysal, hassas çocuklar olan yengeçler, sevgiye ve ilgiye açtır. Bu nedenle onunla sık sık ilgilenmeli ve sevgi göstermelisiniz.

Yengeç çocuğu ile yakın ilişki kurmalı, eğitimine önem vermeli ve onunla bir yetişkin gibi sohbet etmelisiniz. Yeterince ilgi gösterilmeyen yengeç çocuğu sorunlarını kendine saklayarak iyice içine kapanmayı tercih edecektir.

Yengeç çocukları annelerine düşkün olabilirler. Bağımsız bir kişilik geliştirmeleri için ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için uzun zaman uğraş vermeniz gerekebilir. Çevrelerindeki her insana yardım etmek istemeleri ve çevrelerine duyarlı oluşları yengeç çocuklarının olumlu özellikleri arasındadır. Kendilerine ihtiyaç duyulması hoşlarına gidecektir ve onlarda manevi bir mutluluk yaratacaktır.

İlgisiz bir ailede büyüyen yengeç çocukları zamanla içlerindeki sevgi boşluğunu başka bir insanla doldurmaya çalışacaktır. Bu kişi de bakıcısı, anneannesi ya da kreş öğretmeni olabilir. Belki de kendilerinden yaşça daha büyük ve olgun bir arkadaşları ile bu sevgi eksikliğini tamamlamaya çalışabilirler.

Eğer yengeç çocuklarına fazla ilgi ve sevgi gösterilmezse dış dünyaya iyice kapanıp herkesten şüphe duymaya başlayabilirler. İlgi ve sevgi ile büyütülen yengeç çocukları ise yaratıcı kişilikleri sayesinde resim ve müzik ile kendilerini ifade etmek isteyebilirler.

Gürültülü ve stresli ortamlar yengeç çocukları için adeta ruhsal işkencedir. Fakat okul ortamı onların sosyalleşmesi için faydalı olacaktır. Yengeç çocukları gerçek hayatla değil kendi hayalleri ve sezgileri ile kurdukları bir dünyada yaşamaya daha yatkındır. Renkli dünyaları ve hayal güçleri vardır. İyi bir eğitim verildiği takdirde içlerindeki sanatçı ruhu kolayca ortaya çıkacaktır.

Bakınız: Yengeç Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status