Yengeç Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

21 Haziran- 22 Temmuz arasında doğan çocuklar Yengeç burcunun uysal çocuklarıdır. Her anne babanın hayran olduğu keşke bizim çocukta biraz çekseydi dediği burç grubu olan yengeç çocukları son derece sakin ve usludur. Yaz çocuğu olmasından ötürü son derece sıcakkanlı olan bu çocuklar ile başa çıkmak oldukça kolaydır.

Eğer yengeç burcu çocuğunuz var ise şans size gülmüş demektir. Hem sakin hem uysal hem de kendi dünyasında olan bu burç çocuklarını anne babalar kimi zaman anlamak da güçlük yaşayabilir. Şöyle ki bu burç çocuklarının kendi içerisinde bir dünyası vardır ve bunu en yakını olan anne babasına dahi açmaz. Hal böyle olunca da bu apayrı çocukları anlamak biraz zor olabilir.

Genel olarak yengeç çocuğu hakkında bilgi verdikten sonra yengeç çocuğunun okul hayatı hakkında bilgilendirme yapabiliriz. Eğer sizde yengeç çocuklarının okul hayatını merak ediyor iseniz bu yazımızdan tüm ayrıntılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yengeç çocuklarının okul hayatı zorlu bir süreci kapsamaz. Okulun ilk günü okuldan kaçan çocuktan ziyade, hevesle çantasını sırtına takan çocuklardır yengeç burcu çocukları. Okul içinde kavga, uyumsuzluk yahut yaramazlık gibi kavramlar bu uysal çocuklara göre değildir.

Genellikle öğretmenin örnek gösterdiği, ‘çiçek olun’ kavramının baş öncüleridir. Sakin ve sessizlikleri arkadaşları tarafından da ilgi ile izlenir. Bu çocukların genel olarak görsel yönleri gelişmiştir. Sürekli gözlem yaparlar ve bu aşamada onlara dahi demek tam yeridir. Genellikle okul dereceleri bu çocuklardan çıkar. Uyum içinde bir okul hayatları vardır.

Tek sıkıntı bazı dönemler içe kapanık davranış sergilemeleridir. Bir proje yahut bir ödevde öne çıkmak yerine arka tarafta kalarak daha büyük görevler almayı yeğlerler. Bu durum son derece normaldir bu burç çocukları için. Unutmayın onların iç dünyası çok geniş, dış dünyada ön planda olmak pekte matah bir şey değil onlar için.

Yaz burcu olarak bilinen yengeç burcu çocukları son derece sıcakkanlı yapıdadırlar. Ancak ilk aşamada sıcakkanlı bir izlenim vermeyebilirler. Bu noktada her ne kadar soğukkanlı olduklarını düşünülse de tanıdığınız da sıcakkanlı olduklarını kolaylıkla anlayabilirsiniz. 21 Haziran- 22 Temmuz arasında doğan yaz çocukları güneşin çocuklarıdır.

Genellikle kızları güzel erkekleri de sevimli ve sempatik olur. Bu burç çocuklarının okul hayatına baktığımız da başarılı bir süreç görürüz. Bu çocuklar genellikle öğretmenin gözdesi konumunda olurlar. Sınıfta ve okulda büyük başarılar alabilirler. Yengeç burcu çocuklarının görsel hafızası oldukça kuvvetlidir ve sürekli gözlem yapmak tam olarak onların işidir. Okul hayatında anne ve babaya bir problem çıkarmazlar.

Tatil günlerinin keyfini doyasıya çıkarsalar da okul günü sabahları mızmızlık yapmak onların tarzı değildir. Okula gitmeyi ayrı tatil yapmayı da ayrı severler. Eğer yengeç burcu çocuğunuz var ise okul yönünden çok fazla bir problem yaşamazsınız. Ancak genel olarak tek problem içe kapanık bir yapıda olmalarıdır. Bildikleri soruya dahi cevap verme eğilimi göstermezler, proje yahut bir ödev dahilinde grup içinde verilen görevi harfi ile yerine getirseler de öne çıkmak onların tarzı değildir.

Genellikle arka planda işi yüklenmeyi tercih ederler. Bu durum anne babaları endişelendirebilir. İlk gözlemde bir öz güven eksikliği gibi görülse de aslında bu tam tersine apayrı bir durumdur. Yengeç burcu çocuğu, genel olarak kendi iç dünyalarında bir yaşam belirledikleri için dış dünyada öne çıkmak onlar için çok önem arz eden bir durum değildir.

Kendi dünyalarında kendilerini ispatladıkları için bu düzende çok fazla çaba sarf etmezler. Bu burç çocukları ödevlerini düzenli yapar, el işi resim tarzı uğraş gerektiren işlere hevesle kollarını sıvarlar.

Bakınız: Yengeç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status