Yay Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Yay burcu çocukları patavatsız ve afacan olarak adlandırdığımız o meşhur sınıfta yer alır. Acayip derecede hiper aktif olan bu burç çocukları zaman zaman ailelerine çok büyük zorluklar yaşatmaktadırlar. Onları çileden çıkartacak bütün hareketler bu çocuklarda bulunur desek tam üzerine basmış oluruz.

Yay burcu çocukları, okul hayatları boyunca da acayip enerjik hareketler sergilerler. Hatta sınıfın en hareketli çocuğu olarak bile tanımlasak doğru olarak tanımlamış oluruz diyebiliriz. Bu yüzden anne ve babaları toplantılarına gittiklerinde sürekli bu çocuğun hareketlerinden dolayı şikayet alabilirler. Aynı zamanda çok konuşmayı seven bu çocuklar birileriyle iletişime geçtikleri vakit susmak nedir bilmezler. Bu yüzden gerek okulda gerek de anne babalarının yanında en çok konuşan kişi hep onlar olur.

Yay burcu çocuğu, okul hayatları boyunca oldukça zeki ve çalışkan olurlar. Fakat rahat hareketler sergiledikleri için genellikle bu zekalarını fazla kullanmak istemezler. Ders çalışmak onları çok sıkmaktadır, onlar özgür takılabilecekleri rahat bir ortam aradıkları için ders çalıştıkları alan onlara çok bunaltıcı gelir ve hemen çalışmayı bırakırlar. Bu sebepten dolayı da derslerinde başarısız olurlar. Oysa ki çok başarılı olabilecekleri muhteşem bir zekaya sahiptirler.

Okul hayatları boyunca arkadaşlarıyla kurdukları iletişimlerde duydukları herhangi bir muhabbeti başka birisine anlatma girişiminde bulunurlar. Hatta bu durumdan oldukça zevk alırlar diyebiliriz. Doğal olarak bunları duyan arkadaşları da onlara ters tepkide bulunur ve yer yer tartışmalar yaşanabilir. Bu sıkıntılardan dolayı anne ve babaları soluğu genelde okulda hocanın yanında alır.

Okul zamanları boyunca da sürekli merak ettikleri soruları çok sordukları için bazen can sıkabilirler. Fakat onların hayatlarında merak daha doğdukları günden beri var olduğu için onlardan bir türlü vazgeçemezler. Kaç yaşına gelirse gelsinler sürekli soru sorarak meraklarını bir şekilde gidermeye çalışırlar.

Yay burcu çocukları adeta evin enerji kaynaklarıdır diyebiliriz. Sürekli hareket halinde çocukları evin içerisinde takip etmek oldukça zor olmaktadır. Bu durumda bu çocukların büyüyene kadar anne ve babalarına zorlu bir dönem yetiştirmektedir.

Bu burç çocukları çok zekidir ve aynı zamanda özgürlüğe fazla düşkündür. Fakat ne kadar zeki olurlarsa olsunlar okulda pek bir başarı elde edemezler. Çünkü okul onların yaşam alanlarını kısıtlamaktadır ve bu durum onları çok ama çok fazla rahatsız etmektedir. Okulu bu sebepten dolayı çok sevmezler ve okuldan kendilerini soyutlamaya çalışırlar. Bu da onların derslerden uzaklaşmasına ve başarısızlıkları peşinden getirmesine neden olmaktadır.

Fakat yay burcu çocukları okulu ne kadar sevmese de okulda enerjik kalmaktan yine de uzak durmamaktadır. Enerjisini okulda arkadaşlarıyla birleştirerek daha da büyük bir patlama yaşarlar diyebiliriz. Hatta arkadaşlarıyla genel olarak uyumlu bir şekilde takılırlar.

Fakat okul ortamından ne kadar hoşlanmasa bile eğer ki sevdiği bir ders varsa büyük bir başarı gösterecektir. Hatta bu durum onları sınıfın başarısına bile getirebilecektir. Bu durumda çocuğunuzla ne kadar övünseniz o kadar gurur duyarsanız. Ama önemli olan onun bu dersleri sevmesi ve başarı göstermek istemesidir. Çünkü bu çocuklara istemedikleri bir şeyi asla ve asla yaptıramazsınız. Özellikle spor dallarına ait olan derslerde çok fazla başarı gösterebilmektedir.

Tek problemleri patavatsız konuşmalar sergilemesidir ve bu durumda onların arkadaşlar arasında sorunlar oluşmasına neden olmaktadır. Bu çocuklar ne yazı ki sadece arkadaş ortamında değil herhangi bir kişinin yanında dahi bu durumu sergileyerek tepki görebilirler. Bunun dışında arkadaşlarıyla pek fazla sorun yaşadıkları görülmemektedir. Gayet uyumlu arkadaşlıklar kurmaktadırlar. İstedikleri zamanda başarıları peşlerinden getirmeyi sağlayıp, herkesin gönlünü derinden fetih etmeyi başara bilmektedirler.

Bakınız: Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status