Terazi Burcu Özellikleri: Karakteri, İş ve Aşk Hayatı

Terazi Burcunun Ne Özellikleri Var?

Terazi burcu 23 Eylül ve 22 Ekim tarihleri arasında doğanlardır. Teraziler çeviktir ve enerjileri kolayca yükselebilir. Terazi burcu denge ile sembolize edilir. Zor durumlarda sıkça iki taraf arasında denge sağlarlar. Taraflar arası uyum sağlamayı severler. Ayrıca çok seviyeli olurlar ve pratik çözümler ararlar.

Terazi burcunun iki yönlü karakteri vardır. Hem neşeli hem de karamsar olabilirler. Neşeli ve dost canlısı görünürler, iletişim kurmak için her zaman hazırdırlar. Ancak çelişkiler ile dolu olurlar. Kendilerini en iyi hale getirmek için yeterli potansiyele sahip olmalarına rağmen, genellikle kendilerine sunulan fırsat ve olanakları düşünerek kaybetme eğiliminde olurlar. Ayrıca, gerçek bir sorunla karşılaştıklarında geri çekilme eğiliminde olurlar.

Terazi burcu akıllı ve sezgiseldir, çevrelerine karşı eğlenceli insanlardır. İyi iletişim kurarlar ve insanlarla ilginç sohbetler yapmaktan keyif alırlar. Çekici kişilikleri vardır.

Hava Grubu: Terazi Burcu

Hava grubu burçları öngörülemeyen kişilerdir ve yönünü hızla değiştirebilirler. Benzer şekilde, teraziler de hiç beklenmedik hareketler yapabilir. Bir anda son derece etkin biri iken, tamamen her şeyden kendilerini soyutlayabilirler.

Hava grubu burçları büyük düşünürlerdir. Çok mantıklı ve yetenekli olurlar. Durumları iyi analiz edebilirler ve çözümler üretirler. Zekaya büyük değer verirler. Birkaç dil öğrenmekte kabiliyetli olurlar. Konuşmaları ile çevrelerini etkilerler ve iletişimleri iyidir. Aynı zamanda çok uysal insanlardır ve sevdiklerini eğlendirmeyi bilirler.

Terazi Burcu Genel Özellikleri

 • Zarif
 • Konuksever
 • Barışçıl, sevgi dolu
 • İdealist
 • Yüzeysel
 • Karamsar
 • Tereddütlü
 • Güvenilmez

Terazi burcunun olumlu özellikleri:

Terazi, garip bir durumun üstesinden gelmekte en iyi burçtur. Diplomatik ilişkilerde iyilerdir ve en garip durumları bile nasıl yöneteceklerini bilirler. Zarif olurlar. Barış ve uyumu severler. Genellikle insanlar arasında köprü kurarlar. Kendi prensipleri vardır. Çok iyi ev sahipliği yaparlar ve misafirlerini iyi ağırlarlar. Macera, heyecan ve seyahat etmeyi severler.

Terazi burcunun olumsuz özellikleri:

Terazi burçları çok rahatına düşkün olurlar. Sıra kendilerini şımartmaya geldiğinde, adeta dünyanın geri kalanını unuturlar. Bazen kendi duygularına kapılarak başkaları tarafından çok tekinsiz görünebilirler. Aynı zamanda onları güvenilmez bulabilirsiniz. Hayatın her alanında sıklıkla karamsar davranırlar. Neredeyse tüm teraziler kalplerinden geleni söylemekte isteksiz olur. Karar vermek onlar için çok zordur. Kararsız kaldıklarında başka bir şeye yönelebilirler.

Terazi Burcu Karakter Analizi

Dengeli: Daha önce de belirttiğimiz gibi, terazi en dengeli burçtur. Bir o kadar da adaletli olurlar ve haksızlığı sevmezler.

Karizmatik: Büyüleyici bir auraları vardır. Manyetik görüşleri onlarda göreceğiniz ilk özelliktir. Bu nedenle fark edilmek ve dikkat çekmek için fazla çabalamalarına gerek kalmaz.

Diplomatik: Ne yaparlarsa yapsınlar, kimsenin duygularını incitmezler. Her şeyin ölçüsünü ve dengesini bilirler.

Romantik: Teraziler doğuştan romantiktir. Birini sevdiklerinde en tutkulu aşık olurlar. Sevdiklerini etkilemek için bir şey yapmazlar.

Barışçıl: Teraziler denge ve uyumu çok severler. Bu nedenle çevrelerinde sessiz ve sakin bir tutum olmasını isterler, huzursuzluk istemezler. Ayrıca iyi kalpli olurlar. Dargınlıktan hoşlanmazlar.

Kararsız: Terazi burcu, özellikle somut bir karar vereceği zaman çok tereddütte kalır.

Terazi Burcunun Güçlü Yönleri:

Terazi burçlarının pek çok güçlü özelliği bulunur. Akıllı ve dürüst insanlardır. Zor durumlarda denge sağlama yetenekleri vardır. Genelde taraflar arası barış sağlar ve dargınların arasını yaparlar. Anlaşmazlıkları kolayca çözebilirler. Bu çözümleri genelde insanlar tarafından kabul görür ve çok sevilirler. Durduk yere kimsenin duygusunu incitmezler. Terazi burçlarının diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Diplomasi
 • Merhamet
 • Barışçıl
 • İdealist
 • Samimi

Terazi Burcunun Zayıf Yönleri:

Terazi burçları dengeli ve iyi huylu oldukları için tüm bu özellikleri karanlık yüzlerini gölgeler. Her ne kadar terazi burcu dengeyi sembolize ediyor olsa da, zihinleri hep karışıktır. Bazı zamanlar kaprisli olabilirler. Sürprizlere kapalıdırlar. Sonuç olarak, yakın dostlarını kaybetme eğiliminde olabilirler. İnsanlara sadece kendi bakış açılarını kanıtlamak için mücadele edebilirler. Ancak cesaret gerektiren bir durum söz konusu olduğunda geri adım atabilirler. Terazi burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • Sığ
 • Beyhude
 • Kararsız
 • Güvenilmez

Teraziler, diplomatik kişilerdir. Olayları farklı açıdan yargılama ve başka bir akış açısı kazandırma yetenekleri vardır. Sadece işleri yoluna koymak için çaba gösterirler. Sürekli hayatlarında denge ve uyum sağlamaya çalışırlar.

Terazilerin herkes tarafından kolayca fark edilen büyüleyici bir cazibesi vardır. Genellikle neşeli insanlardır ve çevrelerindeki kişiler de onlar gibi olmak ister. Ayrıca sosyal hayatta kabul görmek ve statü özlemi duyarlar. Kendi çevrelerinde cazibe merkezi ve ilgi odağı olmak isterler.

Terazi Burcu İş Hayatı

Teraziler kariyer hayatında yaratıcı bir zihne sahiptirler. Akıllı ve sezgisel olurlar. Bu nedenle ticaret hayatında ve esnaflıkta başarılıdırlar. Aynı zamanda oyunculuk, senarist, tiyatro gibi alanlarda yaratıcı fikirleri sayesinde iyi bir kariyer yapabilirler. Pek çok film aktörü, müzisyenler, sporcular, politikacılar ve yazarlar terazi burcunda doğmuştur. Başarılı terazi burcu ünlülerine örnekler şöyledir:

 • Catherine Zeta-Jones
 • Michael Douglas
 • Late Christopher Reeve
 • Will Smith
 • Gwyneth Paltrow
 • Kate Winslet

Terazi burcu aynı zamanda adaleti sevdiği için iyi bir avukat veya hakim olur.

Terazi Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Teraziler, Venüs tarafından yönetilirler. Bu nedenle romantik bir kalbe sahiptirler. Terazi ile ilişkiniz romantik ve heyecan verici olabilir. Ayrıca uzun süreli, ciddi ilişki insanı olurlar ve eşlerine sadık kalırlar. Ancak terazi burçları ilk görüşte aşık olmazlar. Gerçek duyguları zamanla ortaya çıkar. Romantik ilişkilerde çok ihtiyatlı ve samimidirler.

Terazi burçları hassas ve duyarlı aşıklardır. Güzelliğe çok önem verirler. Genellikle güzel bir yüze sahip olurlar. Eş seçiminde çok dikkatlidirler. Terazi burcu erkeği çekicidir ve terazi burcu kadını da şehvetlidir. İkisi de karşı tarafı kolay etkilemeyi başarır.

Şanslı Sayıları: 6, 15, 24, 33, 51, 60

Şanslı Taşları: Opal veya Turmalin

Şanslı Renkleri: İndigo, Kahve, Kırmızı, Limon Sarısı.

Yönetici Gezegeni: Venüs

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Mart, Temmuz, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık

Olumsuz Ayları: Mayıs, Haziran, Ekim

Anlaştığı Burçlar: İkizler, Kova, Başak, Terazi, Koç

Özel Nitelikleri: Adil, Dengeli, Sanatsal, Barışçıl

Zayıf Yönleri: Kararsız, Kafası Karışık

Uygun Meslekler: Sanatla ilgili müzik, yazarlık, oyunculuk gibi meslekler

Enerji İşaretleri: Yang

Sağlık Sorunları: Lomber Bölgesi, Böbrekler, Bel, Mesane

Anlaşamadığı Burçlar: Boğa, Oğlak, Akrep, Yay

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status