Terazi Burcu Erkeği ile Nasıl Konuşulur?

Bu burç erkeği, duygusal yapısı, anlayışlı tavrı ve düşünceli yanı ile çevresindekileri kendisine hayran bırakan bir burçtur. Terazi burcu ile konuşurken lafı dolandırmadan kısa ve öz ifadelerle derdinizi anlatmalısınız. Fazla lafla az şey anlatan insanlara karşı antipati beslerler. Bu nedenle terazi erkeği ile konuşurken dürüst, kısa ve net cümleler kurmaya özen gösterin.

Terazi erkeği yalan şeyler duymaktan nefret eder. Karşısındaki kişinin yalan konuştuğunu gözlerine bakarak anlar fakat bunu ona belli etmez. Çünkü bir insanı yalan söylerken izlemeyi çok sever. Onu sözleriniz ile etkilemek istiyorsanız abartıdan uzak ve inandırıcı cümleler kurmalısınız.

Terazi burcu erkeği ile konuşurken sözleriniz kadar vücut dilinize de özen göstermelisiniz. Çünkü vücut dili ile sözleriniz bir bütünlük oluşturmadığı sürece onları etkileyemez ve ikna edemezsiniz. Terazi erkekleri, özel hayatları ile ilgili konuları herkesle konuşmayı sevmez.

Size özel hayatı ile ilgili bir şeyler anlatıyorsa bu size güvendiğini gösterir. Fakat bunun sonucunda sizin bu anlattıklarınızı başkasına söylediğinizi duyarlarsa bir daha size özel hayatı ile ilgili en ufak bir şey anlatmazlar. Terazi erkeği, karşısındaki insanı hiç bölmeden dinler ve çok iyi bir dinleyicidir. Eğer söyledikleriniz onun fikirleri ile uyuşmazsa bunu yine güzel bir şekilde dile getirir.

Terazi erkeği, sinirliyken karşısındaki insanla konuşmak istemez ve siz onu bu durumda konuşmak için zorlarsanız ağzından hiç istemeyeceği sözler çıkabilir. O da kendisinin farkında olarak sinirli olduğu durumlarda uzaklaşıp yalnız kalmayı ve sakinleşmeyi tercih eder. Terazi erkeğine duygularınızı anlatmak için abartılı sözler söylemeniz gerekmez. Çünkü gerek ses tonunuzdan gerekse sesinizin tınısından sizi anlayabilecek kapasitededir. Terazi erkeği, etkileyici konuşması ile dikkatleri üzerine çeker.

Öncelikle, eğer hayatınıza bir terazi burcu erkeği almaya karar verdiyseniz, bazı can alıcı noktalara da dikkat etmelisiniz.

Mesela, terazi burcu erkeği yere sağlam basmak ister, her şeyi net olmasını ister. Yani hayatında her ne yapıyorsa gerçekten isteyerek yapıyordur. Bir terazi, hiçbir zaman öylesine bir şey istemez. Terazi burcuna sahip bir erkek için en önemli konulardan birisi de samimiyettir. Yani, gerçekten duygularını ifade etmeyi seven ve bunun yanında da yapmacık insanlardan nefret eder.

Ona karşı duygularınızda her zaman samimi ve içten olmalısınız, olmanın yanı sıra bunu hissettirmelisiniz. Eğer içinize kapanık, sosyalliği çok sevmeyen bir yapınız varsa terazi burcu erkeği ile uyumunuz biraz zor gibi, ama olsun aşılmayacak mevzular değil bunlar.

Neden uyumunuz zor dedim ona gelelim: Çünkü, bir terazi erkeği, çok olmasa da sosyallikten yanadır, sosyalliği sever, değişik etkinlikler yapalım, arkadaşlarla vakit geçirelim modundadır yani. Bunların yanında, en önemli özelliklerden bir tanesi olarak bahsedilmesi gereken bir konu da şöyledir:

Bir terazi yalandan ölümüne nefret eder. Sonucu her ne olursa olsun doğruluktan yanadır. Ona göre, yalanın büyüğü, küçüğü, azı, çoğu yoktur. Yalan yalandır. Terazi burcu eğer bir söz veriyorsa, her koşulda verdiği sözü tutmak ister. O yüzden karşı taraftan da aynı şekilde bir söz veriyorsa tutmasını bekler.

Yani, siz aman nasıl olsa bir gün yapılır deyip sonunu, yapıp yapamayacağınızı düşünmeden söylüyorsanız genelde ve gerçekleştiremiyorsanız verdiğiniz sözleri bu sizinle terazi burcu erkeği arasında bir duvar oluşturabilir. Son olarak, terazi erkekleri dediğinizde, kısaca o güzel olan her şeyden hoşlanır. Yani onu etkileme dönemindeyseniz eğer güzelliğinize, şık görünmeye bir tık daha önem vermeniz şart gibi duruyor.

Bakınız: Terazi Burcu Erkeği Neden Susar?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status