Oğlak ve Yay Burç Uyumu

Oğlak ve yay uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Satürn tarafından yönetilen oğlak burcu ile Jüpiter tarafından yönetilen yay burcu, takvimde birbirlerini takip ettiklerinden dolayı birbirlerinin zıttı olan burçlardır. Fakat şunu biliyoruz ki zıt kutuplar birbirlerini çekerler. Oğlak burcu tam bir işkoliktir, işine ve kariyerine çok önem verir ve partnerinin de işine saygı göstermesini ister. Saygı, oğlak burçları için vazgeçilmezdir.

Oğlak burcu paraya değer verir ve onu elinde tutmasını bilir bu yüzdendir ki oğlaklar oldukça tutucudur. Oğlakların bu tutuculuğu yay burçlarının canını zaman zaman sıkacaktır, çünkü yay burçları bu durumu cimrilik olarak gibi görebilir.

Oğlak burcunun kendine olan güveni yay burcunu etkileyecektir. Yay burcu, gizemli olan şeylere olan ilgisi sebebiyle oğlağın gizemli ve duygularını belli etmeyen hallerinden etkilenecek, onu çözmeye çalışacaktır. Oğlak burcu kolay aşık olmayan bir burçtur, emin olmadığı, kendini güvende hissetmediği hiç bir ilişkiye başlamaz.

Oğlak her zaman adımlarını önceden düşünerek atar aynı zamanda geleceği düşünerek ve ileriye dönük planlar yaparak yaşar. Buna karşılık yay burcu ise anı yaşar, bir sonraki adımını asla düşünmez. Bu durum oğlak burcunda güvensizlik durumu yaratabilir. Fakat iki burçta mantıklıdır ve eğer birbirlerini anlamayı başarabilirler ve biraz da fedakarlık yapmaya çalışırlarsa mutlu bir beraberlik yakalayabilirler.

Oğlak ve Yay Aşk Uyumu

Yay burcunun ne kadar dışa dönük yapısı olsa da, kimseye göstermediği, kimseye söylemediği yanı her zaman vardır. Yay burcu keşif etmek ve keşfedilmek ister, anlaşılmayı ister. Oğlak burcu araştırmacı kişiliği ile yay burcunu keşfetmekte çok zorlanmayacaktır. Oğlak burcu bir ilişkiye başlamadan önce karşı tarafı izler, gözlemler ve tepkilerini ölçer, kişiden emin olunca ilk adımı atar.

Oğlak burcunun güzel ve geniş bir kalbi vardır, oraya en çok güvendiği ve gerçekten sevdiğini alır. Yay burcu oldukça iyimserdir, her şeye ve her yola iyimser şekilde yaklaşır ve bazen bundan dolayı hatalar yapabilir.

Oğlak burcu karamsardır, olayların her zaman karamsar yönünü görür, bu özelliği sayesinde yay burcuna gereken öğütleri verebilir ve onun hata yapmasına engel olabilir. Yay burcu da iyimserliği sayesinde bazı durumlara karşın oğlak burcunu içini ferahlatabilir.

Oğlak burcu azimli ve hırslı oluşları yay burcuna biraz sıkıcı gelse de onları hayattaki başarıları için kamçılamaya yetecektir. Oğlakların kendine yeten görünümleri ve azimli oluşları, kimi zaman onları dışarıdan katı gösterebilir, fakat yay burcunun saf sevgisi oğlak burcunun bu katı oluşunu bir nebze yok edecektir. Şunu hatırlamak gerekir ki oğlak ciddi görünüşünden sadece biraz ödün verir.

Yay burcu sevgisini hareketleriyle ve güzel sözleriyle sık sık dile getirirken, oğlak burcu için duygularını göstermek oldukça zordur. Yay burcunun bir çok büyük hayali ve gerçekçi bir inanç sistemi vardır, oğlağın ise ayakları daha çok yere basar. Genel olarak yay burcu burçların en filozof olanıdır, öğretme ve anlatma iç güdüleri oldukça kuvvetlidir. Yay burcu ilişkide oğlak burcunun vizyonunu genişletmede ve hayatındaki sorunlara çözümler getirmede önemli bir rol oynayacaktır.

Oğlak erkeği ona kur yapılmasından, insanların ona hayran kalmasından oldukça hoşlanır. Fakat oğlağa hiçbir zaman tam olarak sahip olmazsınız. Oğlağın soğuk ve çekingen tarzının altında tutku, romantizm ve derin duygularla dolu bir erkek vardır. Yay burçları sempatik ve iyi tavırlarını gösterdiği sürece, her iki burçta yıldızların olumlu etkileri altında kalacaklardır. Oğlak erkeği akıllı, disiplinli ve esnek fikirlidir. Yay burcu ise eğlenmeyi, hayattan zevk almayı, yeni insanlar tanımayı severken bu durum oğlak burcuna sıkıcı gelecektir. Oğlak burcu genelde nedenini kendi de bilmediği kötü günlerinde veya canının sıkkın olduğu anlarda, yay burçlarının yapacağı en iyi şey onlardan uzak durmaktır. Oğlak burcunun ağzından bal da aksa o an onu uyuşukluğundan ve isteksizliğinden

Oğlak burcu kendisine çeken, her konuda yanında yer alan, sözünden dışarıya çıkmayan, üzerinde otoritesini kurabileceği bir partnerle ilişki yaşamaya çalışır. Yay burcu başına buyrukta olsa, eğer gerçekten seviyorsa fedakarlık yaparak bu ilişkiyi yürütebilir. Tabi ki oğlak burcu da aynı zamanda yayın üzerine çok fazla gelmemeli, onu sık boğaz etmemelidir. Oğlak ilgi görmeyi sever, övülmekten hoşlanır buna karşı yay burcu aşırı ilgiden bulanır fakat sevgisini göstermeyi sever.

Oğlak burcu sabırlıdır, sevdiği kişiyi incitmez ve gerekli ilgiyi gösterir. Oğlak burcu diğer burçların arasında en güvenilir olanıdır, asla partnerini aldatmayacaktır. Yay burçları tabiri yerindeyse biraz ayran gönüllü olsa da, gerçekten sevdiklerinde onlarda partnerlerine sadık olacaktır. Cesur ve enerji yayan yay burcu, oğlak burcunun enerjisini yükseltmek için birebirdir. Sıcakkanlı ve romantik olan yay burçları, oğlak burçların kalın duvarlarını eritmeyi başaracaklardır.

Oğlak ve Yay Evlilik Uyumu

Aile oğlak burcu için oldukça önemlidir. Eğer yay burcu oğlak burcuyla uzun bir ilişki istiyorsa, bilmelidir ki yaylar evlenirken aynı zamanda oğlağın ailesi ile de evlenecektir. Oğlak burcu kendine gösterilen sevginin aynısını ailesine de gösterilsin ister.

Yay burcu için evlilik macera ve keşiftir. Oğlak burcu bu konuda yay burcunun isteklerini karşılayabilir çünkü her ikisi de keşif etmeyi ve gezmeyi sever. Oğlak burcu güvenmek ister, güvene dayalı bir ilişkileri olduğuna inanırlarsa da ihtiraslı ve dünya iyisi bir sevgili ve eş olurlar. Yay burcu detayları sevmez ama oğlak burçları için detaylar önemlidir. Kısaca bu iki arasında orta nokta sağlanmalıdır, aksi takdirde birden alevlenen ilişkileri yine birden sönebilir.

Oğlak ve Yay Cinsel Uyumu

Oğlak burçları normal yaşantılarında olduğu gibi cinsel yaşamlarında da düzen ve disiplin isterler. Oğlakların tam tersine yay burçları seks yaşamlarında oldukça sabırsızdır. Programlı bir cinsel hayat oğlağı daha mutlu edecektir. Oğlak burçlarının cinsel dürtüleri oldukça yoğundur buna karşın kendisine hakim olmayı başarır. Oğlak burcu yatakta dominant olmayı tercih eder, partnerini o yönetsin ister, yay burcu başta yönetilmeye karşı tepki göstermese de daha sonradan kontrolü ele almak isterler.

Oğlak burçları tek gecelik ilişkilerden hiç hoşlanmazlar, güvenmediği insanlar ile birlikte olmazlar. Oğlak burcu cinsellikte sınır tanımaz ve neler yapabileceğini açık bir şekilde çekinmeden ortaya koyar. Oldukça işkolik olduğundan dolayı cinsellik anında bile kafasındaki iş hayatının verdiği yoğunluğu atamaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status