Oğlak Burcu Erkeği Hangi Kokuları Sever?

Oğlak burcu erkeği hangi kokuları sever ? “‘500 şekel mürrüsafi, 500 şekel tarçın, 250 şekel tatlı kamış, 500 şekel cossia. Zeytin yağıyla karıştır ve beklet.” Verilen tarif, yüksek din adamları için üretilen yağ niteliğinde olan parfüm ”mesh yağı” tarifidir.

Latince duman anlamına gelen ”fumum” kelimesi, dumanla yükselen anlamına gelen ”perfumum” kelimesine türemiş ve günümüzde kullandığımız parfüm kelimesine dönüşmüştür. Yapılan araştırmalarda koku duyusunun hafızamızdaki veri tabanlarında uzun yıllar saklanabildiğini ve o anki duygulara dair bize bilgiler verdiği açıklanmaktadır.

Kokunun bu denli önemsenmesi eski çağlardan beri üretilip kullanılması ”kişisel itibarı artırma” gayesi olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Önceleri sadece yüksek mertebedeki din adamları ve soylular için üretilen parfüm, koku duyusu olan her kişinin önemsediği bir ayrıntı haline gelmiştir.

Evet durum bu olduğunda koku seçimi yaparken doğru bir tercih yapmak isteyenlerin başvuracağı bir çok yöntem mevcut esasında. Şu an okumakta olduğunuz makale burçlar alemini ele alarak oğlak erkeğinin sevebileceği koku tonları ve tercih yaparken dikkat edeceği noktalar için kaynak niteliğinde.

Kişisel zevk ve özelliklerinize aykırı kokuları elemenizi sağlayacak ve doğru kukuyu daha hızlı bulmanızda fayda sağlayacaktır. Oğlak burcu erkeği genel özellikleri itibari ile dikkatli, azimli, sabırlı, sevimli ve ciddi olan kişilerdir. Kıyafetlerinde sade ve rahat bir stil tercih ederken, dış görüntüsüne oldukça zaman harcar ve gereken özeni gösterir.

Toplum içindeki saygınlığına da oldukça özen gösteren oğlaklar şık, narin, yalın notalı parfümlerden yana tercih yapacaktır. Elde etmiş olduğu itibari yitirmemek adına herkes tarafından kabul görebilecek, abartılı olamayan, kaliteli kokular; burçlar aleminin en narin kimseleri olan oğlakların tercihi olacaktır.

Toprak grubu mensubu olmalarından ötürü, ayakları yere sağlam basan, geleneklerine bağlı oğlaklar zamansız kalite arayışındadırlar. Hırslı, karizmatik, ciddi yapıları klasik, baharatlı ve tütsülü notalara sahip kokular ile tamamlanacaklardır.

Kamelya, akgünlük, çam, fulya ve lavanta notalarının hafifletilmiş romantik kokularını seveceklerdir. Esas ilgilendiği konu, kokunun erotik olup duyguları etkileme ve harekete geçirmesi unsurudur diyebiliriz.

Bakınız: Oğlak Burcu Erkeği Cimri Mi?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status