Oğlak Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Bu burç çocukları çok zeki çocuklardır. Gerek okulda gerekse herhangi bir yerde daima zekalarıyla dikkat çekmeyi başarırlar. Hem çocukluk zamanlarında hem de yetişkin zamanlarında daima hayallerinde kariyer olma ümitleri yatar. Büyüdükçe en üst zirveye çıkmak isterler. En tepede bir tek kendileri olsun isterler. Bu sebepten şirketlerde çoğu zaman karşılaştığınız müdürler genellikle oğlak burcundan kişilerdir.

Oğlak burcu çocuğu, zeki dediğimize göre okul hayatında da bir o kadar başarılı olduğunu söylememize gerek bile yok aslında. Daha sınıfa girer girmez bakışlarıyla ne kadar zeki olduklarını merak eden çocuklardır bunlar. Genellikle okuldaki başarı yarışmalarını kendileri kazanırlar ve zirvelerini kimselere kaptırmamak için çok çalışırlar.

Aileler çoğu zaman çocukları ders çalışsın diye birçok yöntem dener. Fakat bu burç çocuklarının aileleri hiç bir şey yapmazlar. Çünkü çocukları onlar demeden dersini açar ve çalışır. Hem görsel hem de işitsel zekaları çok büyük olduğu için algıladıkları her şeyi akıllarında tutarlar. Aynı zamanda çok hırslı bir yapıya sahip olduklarından dolayı daima bir çalışma içerisinde olurlar. Okulda hiçbir arkadaşına çaktırmadan alttan alttan onları geçip daha üst notlar almayı planlarlar ve öylede olmasını sağlarlar.

Oğlak burcu çocukları, okul hayatında ilk zamanlarda çok fazla yabani hareketler sergilerler. Utangaç olduklarından dolayı toplum arasına ilk girdikleri sırada ne yapacaklarını bilmezler. Fakat ortama alıştıktan sonra onlardan kopmaları çok zordur. Bir bülbül gibi açılır ve herkesi hayrete düşürür. Bunu gören arkadaşları başlarda şaşkınlık yaşasalar da bu neşeli çocuğa kanları zamanla çok kaynar.

Aslında çok eğlenceli çocuklar olduklarını belli ettikten sonra çevresi tarafından da çok sevilmeyi başarırlar. Okul içerisinde evde olan oğlak çocuğundan bambaşka bir çocukla karşılaşma ihtimaliniz yüzde yüzdür. Okulda daha hareketli ve daha konuşkan olurlar.

Oğlak burcu çocukları adeta geleceğin filozofu olarak tanımlanabilir. Çok fazla zekaya sahip olan bu çocuklar aynı zamanda çokta büyük bir hırsa sahiptirler. Hırslara ve zekalara birleştiği zaman adeta zirvelerde gezerler. Genelde şirketlerdeki patron pozisyonunda gördüğünüz kişiler bu burç çocuklarından bu zamanlara gelmiş kişilerdir.

Oğlak çocuklarına daha doğdukları andan itibaren olgunluk oluşmaya başlar. Bu çocuklar evin küçük çocuğu değil de sanki evin olgun büyüklerden gibidir. Aynı zamanda çok sakin yapılara sahip olmalarından dolayı anne ve babalarını hiçbir zaman yormazlar. İstedikleri olmadıkları zaman veya damarlarına basılıp sinirlen dirildiği zaman bağıra bağıra ağlayarak etrafı aleve verdikleri de görülür.

Bu çocuklar eğitim hayatında her zaman birinciliği ellerinde tutmaya çalışırlar. Her zaman bir tek kendileri zirvede olsun isterler. Bu hırslı yapıları onların bütün bünyesini kaplar. Hatta eve gittiklerinde anne ve babaları onlara ders çalış gibi bir terim kullanma fırsatı bulmaz. Çünkü kendileri kimse demeden ellerine defter ve kitapları alarak çalışmaya başlarlar.

Okul içerisinde arkadaşlarıyla her zaman anlayışlı gruplar oluştururlar. Sessiz ve etliye tuzluya pek karışmayan çocuklar oldukları için arkadaşlarıyla tartıştıkları pek görülmez. Hatta bu çocukların kavga ettiklerine çok nadir rastlanılmaktadır. Bu çocuklar birisine sinirlendikleri zaman inatları daha da artar ve onlarla olan muhabbetlerini keserek tartışmalarında önüne geçerler.

Aynı zaman sevdiklerini fazlasıyla sahiplenen bu burç çocukları onlara çok değer verir ve arkalarından iş çevirmekten çok korkar. Onları her zaman sahiplenir ve herkese karşı korur. Gerek ailesi gerek arkadaşları olsun onlardan her zaman ilgi beklerler. İlgisiz kaldıkları anda adeta huysuz bir kişiliğe bürünürler ve bu durumu günlerce bile sürdürebilirler. İstedikleri yerine gelene kadarda bu huysuz tavırlarından pes etmeden vazgeçmezler.

Bakınız: Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status