İkizler Burcu Özellikleri: Karakteri, İş ve Aşk Hayatı

İkizler Burcunun Ne Özellikleri Var?

İkizler burcu 21 Mayıs ve 20 Haziran arasında doğanlardır. İkizler burcu ikiz sembolü ile temsil edilir. Dolayısıyla, İkizlerin davranışları ikilik gösterir. Değişken bir karaktere sahiptirler.

Bu burçta doğan kişiler genellikle olaylara çift bakış açısından yaklaşırlar. Aynı anda aşk ve nefret duygularına sahip olabilirler. Duyguları sabit değildir, duygusal yönden oldukça karışıktırlar. İkizler burcunun bu çift karakterli yapısı, gerçek duygularını anlamayı zorlaştırır ve karşı tarafın da kafasını karıştırır.

İkizler burcu tutarsız davranışlar sergileyebilir. Bu burçta doğanlar anlayış gücüne sahiptirler. Ancak, çoğu zaman bu güçten bihaberdirler ve bu iç görü güçlerini kötüye kullanabilirler. Bu da onları güvensiz kılar ve sık sık kıskançlık duygusu içine girmelerine neden olur. Bir durumu yanlış kavrayarak, çok yakın dostlarına bir anda düşman kesilebilirler.

İkizler burcu genellikle insanlarla iyi iletişim kurar ve kalabalığa hitap etmekten çekinmez. Meraklı, konuşkan, çok yönlü ve enerji doludur. Ayrıca keskin zekası onları çekici kılar. Hayatın her alanında tutarsızlıkları en büyük sorunlarıdır. Bu nedenle ikizleri anlamak oldukça güç olabilir.

Hava Grubu: İkizler Burcu

Hava grubu burçlarından biri olan ikizler, hava grubunun birçok özelliğini taşımaktadır. “Yuvarlanan taş yosun tutmaz.” hayat felsefesine sahiptirler. Dolayısıyla şu an var olan başarılarını bir sonraki çıkarları için kullanırlar. Ayrıca kolayca bıkma eğilimindedirler.

Hava grubunda olan burçlar, büyük düşünürlerdir. Keskin dili, insanlara hitabet becerileri, konuşkanlıkları ile bilinirler. Kolayca birkaç dil öğrenebilirler. Ayrıca kalplerinde ve ruhlarında bir ışık vardır. İkizler ile zaman geçirmek etrafındakilere eğlence verir. Ancak tutarsız olmaları, hızlı karar değiştirmelerine neden olur ve bir anda başka bir karaktere bürünebilirler.

İkizler Burcu Genel Özellikleri

 • Konuşkan
 • Kolay adapte olabilen
 • Çok yönlü
 • Yerinde duramayan, kıpır kıpır
 • Güzel, dokunaklı konuşan
 • Esprili ve entelektüel
 • Genç ve canlı
 • Sinirli ve gergin
 • Yüzeysel ve tutarsız
 • Kurnaz ve meraklı

İkizler burcunun olumlu özellikleri:

İkizler her zaman mantıklı düşünmek eğilimindedir. Çok akılcı, rasyonel insanlardır ve çok hızlı düşünürler. Akılları hiç durmaz. Merkür onların yönetici gezegenidir ve duygusal konulara gelince çok düşünceli olurlar. İkizler her zaman aşırı zihinsel faaliyetler içindedir. Yeni şeyler araştırmayı ve bilgi edinmeyi severler.

İkizler burcunun olumsuz özellikleri:

İkizler burcu erkeği ve kadını bazen basit şeyleri karmaşık hale getirme eğilimindedir. Onların bu doğası hayatlarını çok önceden kestirilemez hale getirir. Nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını anlamak bazen çok zor olabilir. İkizler burcu ayrıca çok yüzeyseldir ve bu nedenle kolayca yanlış anlaşılabilirler. Ayrıca “Her şeyi ben biliyorum.” tavrı sergilemeye bayılırlar. Birçok konuda bilgili olduklarını iddia ederler.

İkizler Burcu Karakter Analizi

İkili Doğası: İkizler burcunun ruh halini asla tahmin edemezsiniz. Muazzam bir ruh hali içindeler ve birden fazla kişilik özelliklerine sahiptirler. Herhangi bir durum karşısında verecekleri tepkileri önceden kimse tahmin edemez.

Çok Yetenekli: İkizler burcu olan kişiler çok yönlü insanlardır. Bir anda birden çok şey başarabilme yeteneğine sahiptirler. Birçok görevi birden üstlenebilirler ve aralarında denge kurabilirler, bu nedenle şımarmaya daha fazla eğilimli olurlar. Birden fazla şeyle uğraşırken havalı görünebilirler.

Kıskançlık ve Bağlılık: İkizler burcu kararlı bir yapıya sahip değildir. Flört etmeyi severler ve ilişkileri ciddiye almak istemezler. Bu nedenle bağlılığın zor olduğunu düşünürler. Ancak sevdikleri insanı kıskanırlar.

Deneyimli: Hayatlarında her zaman bir şeyler denemeyi ve tecrübe kazanmayı severler. Yeni şeylere açık olurlar. Yeni yiyecekler tatmaya, yeni kıyafetler denemeye ve yeni bir maceraya atılmaya her zaman hazırdırlar. Bu da onlarla vakit geçirmeyi eğlenceli ve çok ilginç yapar.

Uyumlu: Bazı şeylere kolay adapte olabilirler. Herhangi bir durumu kolay kabul edebilirler ve uyum sağlarlar.

İkizler Burcunun Güçlü Yönleri:

İkizler burcu en ruhlu insanlardır. Enerjileri başka insanlara da kolayca bulaşır. Ayrıca esprili kişilikleri ile bilinirler. Bir sorunu fark etmekte oldukça zeki ve hızlıdırlar. Büyük problemleri kolayca çözebilirler. İkizler burcunun diğer güçlü yanları şunlardır:

 • Enerjik
 • Akıllı
 • Yaratıcı
 • Esprili
 • Uyumlu

İkizler Burcunun Zayıf Yönleri:

İkizler burcu tutarsız tavırlar sergileyebilir. Başka insanlar onları anlamakta güçlük çeker. Geçmişe takılı kalmazlar ve hızlı hareket ederler. Olayları kolay atlatırlar. Bu nedenle çevrelerindeki insanlar onların duyarsız olduklarını düşünebilir. Değişken doğaları gereği, romantik bir ilişkide sorunlar yaratabilirler. İkizler burcu derin düşünmez ve olaylara daha yüzeysel bakar. İkizler burcunun diğer zayıf yanları şunlardır:

 • Yüzeysel
 • Spontan
 • Heyecanlı
 • Hilekar
 • Kararsız

İkizler, çift karakterli insanlardır. Hızlı zekaya sahiptirler ve fiziksel olarak aktif kişilerdir. İkizler burcu her zaman enerjik, canlı ve hayat doludur. Aynı zamanda iyi kelime oyunları yaparlar, güzel iletişim kurarlar. Herhangi bir duruma kolay adapte olurlar ve akıllıdırlar. İkizler burcu her zaman meraklıdır ve çevrelerinde ne olup bittiğini bilmek isterler. Çok sosyal insanlardır ve her zaman sosyal ortamlarda bulunmak isterler. İç karartıcı gerçekler ile yüzleşmeyi sevmezler ve daha naif kalmayı tercih ederler.

İkizler Burcu İş Hayatı

İkizler burcu insanlarla kolay iletişim kurabilir ve iletişim gerektiren mesleklerde başarılı olurlar. Geniş kitlelere hitap etmekte oldukça başarılıdırlar. Bu nedenle de politika, dilbilim, yazarlık gibi mesleklere daha yatkın olurlar. Dedikodu yapmayı çok severler ve her şeyin enini dibini araştırırlar. Dolayısıyla gazetecilik, dedektiflik gibi araştırma ve soruşturma gerektiren mesleklerde başarı elde edebilirler. Yaratıcılık gerektiren mesleklerde mutlu olabilirler. Ayrıca tutarsızlık en büyük sorunlarıdır ve dolayısıyla hayatları boyunca birden fazla kariyer değişikliği yapabilirler.

İkizler Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Zekaları ve konuşma yetenekleri sayesinde kolayca arkadaş edinebilirler ve sevgili bulabilirler. Son derece sosyal insanlardır ve romantik bir ilişki yaşamakta güçlük çekerler. Çünkü flört etmeyi çok severler ve karşı tarafa bağlanmakta güçlük çekebilirler.

İkizler burcu kadını ve erkeği çok konuşkandır. Aynı zamanda zeki olması da onları eşlerine karşı oldukça çekici kılar. İkizler erkeği flört etmeye bayılır. Ciddi ilişki istemezler. Uçlarda yaşamayı severler. İkizler burcu kadını akıllı ve kadınsıdır. Ayrıca önemsiz bir şey ile önemli bir şeyi ayırt etmekte zorlanabilirler.

Şanslı Sayıları: 5, 14, 23, 32, 41, 50

Şanslı Taşları: İnci

Şanslı Renkleri: Siyah, Lacivert, Koyu Kahverengi, Bordo, Koyu Yeşil, Koyu Mavi

Yönetici Gezegeni: Merkür

Favori Ayları: Ocak, Mart, Nisan, Haziran, Ağustos, Kasım

Olumsuz Ayları: Şubat, Mayıs, Temmuz, Eylül

Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova, İkizler, Balık

Özel Nitelikleri: Konuşkan, Akıllı, Romantik, Hayalperest

Zayıf Yönleri: Aşırı Hassas

Uygun Meslekler: Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları, Gazetecilik

Enerji İşaretleri: Yang

Sağlık Sorunları: Kan, Sinir sistemi, Omuzlar, Akciğerler

Anlaşamadığı Burçlar: Koç, Aslan, Yay, Oğlak

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status