İkizler Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

İkizler burcu çocukları fazlasıyla konuşmayı çok severler. Bu yüzden onlarla sürekli iletişim konuşup muhabbet etmelisiniz. Böylece sizi bir dostu ve sırdaşı olarak görecektir. Aynı zamanda bu burç çocukları gezip eğlenmekten fazlasıyla zevk alır. Özellikle anne ve babalarının onların bu gezme meraklarına ses çıkarmayıp belli kurallar içerisinde onlara izin vermelidirler.

Özgürlükten yana olan bu çocuklara anlayışlı olmalı ve ailesi olarak özgürlüklerini ellerinden almamalısınız. Yoksa sizi hiç bir zaman dinlemeyeceklerdir ve sizin dediklerinizin tam tersi hareketleri sergileyeceklerdir.

İkizler burcu çocukları, olumsuz durumlarda anında etkilenen son derece duygusal çocuklardır. Bu sebepten dolayı en ufak üzüntülü bir anda bile içlerine kapanıp kötü şeyler düşünmeye başlarlar. O halde olumsuz şeyleri bu çocuklara hemen belli etmemelisiniz. Olay ciddi bir hal almadığı sürece onlara belli etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü siz ne kadar üzülüyorsanız onlarda size belli etmeden içten içe sizin kadar çok üzülürler.

İkizler burcu çocuğu, sürekli olarak bir şeyleri merak ederler ve bunların peşinden giderler. Bu durumda anne ve babalara düşen görevde bu mücadelesinde onlara yardımcı olup doğru yolu göstermeye çalışmaktır.

Eğer ki bir hatası varsa doğrusunu anlatın ve aynı zamanda onların yanlarında olduğunuzu daima onlara hissettirin. Onlar sizin desteğinizi aldığını gördüğünde daha da çok heyecanlanacak ve hırs yapmaya başlayacaklardır. Böylece sizin desteğinizle daha da iyi işler yapacaklardır.

Bu çocuklar bazı durumlarda dile getiremedikleri yazı yazarak anlatmaya çalışırlar. O yüzden onlara küçük defterler alarak onların içlerini dökmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bazen küçük kağıtlarda sizlere de mektuplar yazmalarını isteyebilir ve sizde onlara aynı şekilde mektuplar yazarak ayrı bir iletişim tarzı kurabilirsiniz. Böylece aranızdaki bağları daha da kuvvetli bir hale getirebilirsiniz.

İkizler burcu çocuklarının en belirgin özellikleri seyahati sevmeleri ve kolay iletişim kurmalarıdır. Bu sebeple gezgin ve konuşkan çocuklar olarak yetişirler. Çocuğunuzla tarihi, kültürel ve doğa gezileri yapabilirsiniz. İletişim becerisini geliştirebileceği, arkadaşlarıyla konuşarak kendini daha iyi ifade edebileceği ortamlar yaratabilirsiniz. İkizler burcu çocukları yazmak, konuşmak, öğrenmek, öğretmek konularında yeteneklidir. Bu yeteneklerini ön plana çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her çocuk oyuncakları sever ancak ikizler çocuklarının dikkatini daha çok kitaplar, kalemler, defterler çeker. Bu özelliklerini göz önünde bulundurarak ikizler burcu çocuğuna oyuncak yerine kitap, defter, kalem, boyama kitapları vb. alabilirsiniz. İkizler burcu çocukları entelektüel bir kişiliğe sahiptirler. İkizler burcu çocuğunuzun bu yönünü kuvvetlendirmek amacıyla onunla çeşitli etkinliklere, sinemaya, tiyatroya gidebilirsiniz.

Çocuklar her şeyi merak eden canlılardır. İkizler burcu çocukları diğer burçların çocuklarına göre biraz daha meraklıdır. Sürekli soru sormaya bayılırlar. Elinizden geldiğince sorularını cevaplamaya çalışmalı, eğer sizin de bilmediğiniz şeyleri soruyorsa beraber araştırma yaparak öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

İkizler burcu çocukları bildiklerini paylaşmayı, anlatmayı çok severler. Eğer ikizler burcu bir çocuğa sahipseniz o konuşurken onu bölmemelisiniz. Onu dinlemeli, dinlediğinizi belli etmelisiniz. Böylece öz güvenini kırmadan bu yeteneğini desteklemiş olursunuz.

İkizler burcu çocukları dışa dönük bir yapıya sahiptirler. Bu da onları arkadaşlarının arasında/okulda çok konuşkan, aktif bir birey haline getirir. Bu da çocuğunuzun göz önünde olan, eleştirilmeye açık bir çocuk olduğunu gösterir. Yapmanız gereken yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı onu sakinleştirebilecek alternatifler bulmaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status