İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu çocuğu, çok az uyuyan nadir çocuklardan birisi olarak anne ve babasını bu konuda çok zorlayan minik canavarlardır. Bu burç çocuklarının gözleri ışıl ışıl parlamaktadır. Hatta bu parıltı etrafında bulunan herkesin dikkatini çekmeyi başarır ve hoşlarına giden bir hal alır. Sürekli meraklı gözlerle her yeri incelerler ve merak ettikleri her şeye dokunmak isterler. Özellikle de merak ettikleri şey yüksek bir yerde duruyorsa oralara ulaşmaktan büyük zevk alırlar.

Bazı durumlarda anne ve babaları onları anlamakta çok büyük zorluklar yaşamaktadır. Çünkü çoğu kişininde duyduğu gibi bu çocuklar çift karaktere sahip yapıdaki çocuklardır ve sürekli olarak hareketlerinde değişimlere rastlanmaktadır. Fakat her ne olursa olsun çok neşeli ve sevimli bir yapıya sahip oldukları için oluşan sinirleri bu şekilde çok rahat yok etmeyi başarabilirler.

İkizler burcu çocukları, ne yazık ki sürekli hareket halinde olmaktan çok mutlu oldukları için evi alt üst etmeyi başarırlar ve yine evdekileri çileden çıkarmayı sağlarlar. Tabi bütün bu dağınıklığa rağmen sevimli halleriyle kendilerini bir şekilde affettirmeyi başarmış olurlar. Sürekli hareket halinde olmaları onların aslında dansa ve sanata olan ilgisinin bir göstergesi de olabilir. Saatlerce durmadan dans edebilir ve üstelik bundan oldukça büyük zevk alabilirler.

Aynı zamanda konuşmayı vaktinden çok daha önce öğrenerek herkesi şaşırtmayı başarır bu küçük canavarlar. Fazla zeki olduklarından dolayı öğrendikleri her yeni kelimeyi farklı köşelere kayıt ederek kullanmaya başlarlar. Zeki oldukları kadar sevdiklerini de fazla kıskanan çocuklardır. Daha küçük yaşlardan onların ileride ne kadar kıskanç olacaklarını kestirmek çok kolaydır.

Özellikle anne ve babalarını fazlasıyla kıskanır ve kimselerle paylaşamazlar. Anne ve babalarının kendilerinden başka bir çocuğu daha çok sevdiğini gördükleri an deliye dönerler ve ilgiyi üzerilerine çekmek için ellerinden ne geliyorsa sergilemeye çalışırlar.

Disiplin kelimesi genelde bu çocukları mutsuz eder. Bu durumdan hiç hoşlanmazlar ve her şeyden bir anda soğumaya başlarlar. Fakat disiplinin neden yapıldığı onlara güzel bir dille anlatılırsa o zaman kurallara itiraz etmeden saygıyla uymaya başlarlar.

Bu yüzden dolayıda okul hayatı ikizler burcu çocuğu için sıkıcı bir durum haline gelir ve onlar bu durumdan kendilerini tamamen soyutlayarak başarısız bir eğitim hayatı oluştururlar. Bu duruma ne yazık ki anne ve babalarını çok üzülmektedir. Fakat burada en büyük sorun çözücü anne ve babalardır.

Çocuklarını karşılarına alıp, gerekli bilgilerini anlattıkları sürece okulu onlara sevdirmeyi başarabilirler. Bu durumda da çocuk daha okulun en başında her şeyin doğrusu bilmiş olarak düşüncelerinden uzaklaşıp yeni düşüncelere kapılmaya başlar ve bunlar sonucunda bu kadar zeki bir çocuktan çok güzel bir eğitim hayatı görülmüş olur. Çocuğunuzu doğruyu ve yanlışı göstererek eğitmeye çalışın ki çocuğunuz başarılı ve bilinçli bir birey olsun.

Bakınız: İkizler Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status