İkizler Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Yaz aylarının uslanmak nedir bilmeyen burcu olan ikizler burcu diğer burçlara nazaran biraz daha zordur. Ruhunda yaşadığı ikilemler, ikizler burcunun taşıdığı kararsızlık özelliği ve hiperaktiflik ile baş etmek kimi zaman için kendileri adına da zordur. İkizler burcu çocukları tam olarak yetişken bir ikizlerin tüm özelliklerini kendisinde barındırır.

Eğer ikizler burcu çocuğunuz var ise hayat bir tık zor olabilir. Çünkü ele avuca sığmayan, sürekli fikir değiştiren bir çocuğu yetiştirmek hem sabır hem de enerji ister.

Genel olarak ikizler burcu hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra asıl konumuz olan ikizler burcu çocuğunun okul hayatı nasıldır bundan bahsedeceğiz. Eğer sizde bir ikizler burcu çocuğunun okul hayatı nasıldır merak ediyor iseniz buyurun yazımıza.

İkizler burcu çocukları okul sürecinde genellikle ön planda olan çocuklardır. Yaramaz oldukları kadar sınıf içinde sevilirler. Arkadaşları tarafından değer gören her ortamda neşe kaynağı olan bu çocuklara ders çalıştırmak biraz zor olabilir. Ancak ders içinde dinledikleri ile büyük başarı gösterirler.

Genellikle görsel hafızadan ziyade sayısal hafızları daha gelişmiştir. Çok fazla uğraştırıcı ödevler yapmak bu burç çocuğu için uygun değildir. Dakikalar içinde sıkılabilir ve ödev yapmayı reddedebilirler. Bu sebeple okul hayatında genel olarak çok fazla kitapların yüzüne bakmasa da başarılı olurlar ve baskı onlar için uygun bir tutum değildir. Görevlerinin bilincinde olan bu çocukları yönlendirmek ve üzerinde baskı kurmak yerine fikir verip birlikte hareket etmek doğru bir adım olacaktır.

Okul içinde eğer uyumsuz tutumlar sergiliyor ise ortamda kendini gösteremediği için bu takım sorunlar olabilir. Bu durumda sınıf değişimlerine başvurulabilir ve yeni bir ortam sağlanabilir. Genel olarak toplamak gerekir ise ders çalışmayı sevmeseler de başarılı çocuklardır.

İkizler burcunun adından da anlaşılacağı üzere bu burç insanları iki karakterlidir. İkizler burcu çocukları da yetişkin bir ikizler burcu kadını yahut erkeği ile aynı özellikleri birebir taşır. Bu çocukları anlamak bir hayli zordur. Bir gün beğendiği oyuncağı ikinci gün paramparça edebilirler. Bugün sevdikleri bir oyundan bir gün sonra nefret edebilirler.

Anne ve babalar ikizler çocuğunda ki bu davranışları geçici bir süreç olarak algılasa da bu tutum ve düşünce yanlıştır. Çünkü bu burç çocukları büyüdüklerinde de aynı tutum içerisindedirler. Yani bir ömür bu ikilem onların hayatında hakimdir ve hayatlarında ki her insan bu burç insanını anlamakta güçlük çeker.

Genel olarak ikizler burcu özelliklerinden bahsettikten sonra konumuz olan ikizler burcu çocuğunun okul hayatından bahsedelim. İkizler burcu çocukları tam tabiri ile ”zeki ama çalışmıyor” çocuklarıdır. Dersi dinlemiyor gibi görünseler de aslında tüm söylenenleri akıllarına yazarlar.

Masa başına oturtup ders çalıştırmak son derece zordur. Ancak sınavlarda umulmadık bir başarı gösterirler. Bu burcun çocukları genel olarak sosyaldirler. Bir köşeye çekilip çiçek olup oturmak bir yana çiçek olup oturan çocukları bile raydan çıkarabilirler.

Genel olarak tahtada yaramazlar yahut konuşanlar listesinde adının yanında çarpılar yer alan çocuklardır. Ancak son derece sempatik aynı zaman da çalışkan oldukları için hem arkadaşları tarafından hem de öğretmenleri tarafından sevilir ikizler burcu çocuğu. Okul hayatı boyunca birçok yaramazlık yapabileceği gibi anne ve babayı da sık sık yönetim ile buluştururlar.

Çok büyük problemler dışında ufak tefek yaramazlıkları vardır bu afacanların. Araştırmayı ve gözlemlemeyi severler, bu sebeple bu yönde ki derslerde büyük başarı gösterirler ve hafızaları son derece kuvvetli olduğu için ders adına tekrara genellikle ihtiyaç duymazlar.

Bakınız: İkizler Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status