Rüyada Gömmek Ne Demek? Tabiri Nedir?

Rüyada gömmek, rüya sahibinin herkesten gizlediği sırlar konusunda temkinli davrandığı ve kolay kolay ortaya çıkmayacağı anlamını taşımaktadır. Kişi toprağa bir şey gömdüğünü görürse bu da başkalarının elinde olan imkânlardan dolayı onları kıskanmaya işarettir.

Rüyada Bebeği Gömmek

Bir haber sonucunda elde edilen mal veya mülk olarak yorumlanır. Bir ölü ise yakın zamanda çok ihtişamlı bir düğün olacağı ve bu kişinin de bu düğüne davet edileceği anlamını taşır. Birisinin diri diri toprağa gömüldüğünü görmek ise, o kişinin uzun bir yaşam süreceğine işarettir. Kişi daha öncesinde gerçekten ölmüş birisi ise, bu yakınlarından veya rüya sahibinden Fatiha ve dua istediğini göstermektedir.

Rüyada Toprağa Gömmek

Genellikle olumsuz tabir edilir. Özetle bunlara örnek olarak, kaybedilecek olan maddi ve manevi değerleri, girilecek olan sıkıntılı dönemleri ya da sonucunda üzüntü verecek bazı işler yapmayı verebiliriz. Fakat bunların yanı sıra rüyada gerçek hayatta sevmediğiniz ya da düşmanınız olan bir kimseyi gömdüğünüzü görmeniz, o kimseye karşı gireceğiniz bir işte sağlayacağınız üstünlük olarak tabir edilir.

Aynı zamanda etrafınızda sizin hakkınızda yapılan dedikoduların da sonlanacağının habercisidir. Kıymetli bir eşyayı veya maddi değeri yüksek bir eşyayı toprağa gömdüğünüzü gördüyseniz, uzun süredir para etsin diye elde tutulan bir şeyden yapılacak olan zararı temsil eder. Aynı zamanda yakın bir dönemde içine düşülecek olan maddi sıkıntılarında temsilidir. Öylesine bir nesne ise, üzüntü ve kederin habercisidir.

Rüyada Gömülmek

Rüya sahibinin iş yaşamında geri dönüşü pek de mümkün olmayan çok büyük bir hata yapacağının ve bu hatanın neticesinde zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayacağının habercisidir. Bununla birlikte yapılan bu hatanın rüya sahibinin düşman ve rakipleri tarafından ona karşı kullanabilecekleri bir koz olarak da tabir edilir.

Rüyada Ölüyü Gömmek

Aynı zamanda maddi açıdan yaşanan sıkıntıların artması sonucunda iş ve aile yaşamında baş gösterecek olan problemler olarak yorumlanır. Hatta bazı tabircilere göre, bu sıkıntıların sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları olarak da gösterilir. Kişinin maddi ve manevi hayatındaki kısmetler ile karşılık bulmaktadır. Genellikle hayırlı ve bol kazanç şeklinde tabir edilir. Dini ve günlük yaşamdaki mevkinin artışı şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Hayvan Gömmek

Rüyayı gören kişinin işlediği suç ve hatalardan dolayı yaşadığı pişmanlıkları temsil eder. Rüyayı gören kişinin düşmanlarının çokluğuna hatta onun ölmesi için gösterilen çabalara işaret eder. Girilecek ortak projeler ve tamamlanan projeler ile o düşmana karşı parasal açıdan üstünlük kazanmanın göstergesidir.

Rüyada Cenaze Gömmek

Bazı tabircilere göre rüya sahibinin uzak bir yolculuğa çıkacağına fakat bu yolculukta umut edilen paranın kazanılmayacağına işaret etmektedir. Taşlık bir alana defnedildiğini görmek, iş hayatında girilecek olan bir ortalığa ama bu ortalık sonucunda maddi bir kayba uğranılacağının göstergesidir. Tanıdığı birisi tarafından sağ olarak gömüldüğünü görmek, rüya sahibinin gerçek hayatta o kişi tarafından hiç beklemediği bir anda zarara uğratılacağının habercisidir.

Rüyada gömmek ne demek?” anlamını öğrenen değerli okuyucularımız, rüyalarında gördükleri diğer sembollere de sitemizden bakabilirler. Aşağıda yer alan yorum bölümünden rüyalarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status