Başak Burcu Özellikleri: Karakteri, İş ve Aşk Hayatı

Başak Burcunun Ne Özellikleri Var?

Başak burcu 23 Ağustos ve 22 Eylül tarihleri arasında doğanlardır. Bu burç saflığı sembolize eder. Bu nedenle gereksiz yere aşırı erdemli görünebilirler. İyi ve kötüyü ayırt etmekte hisleri çok güçlüdür ve insanların yanlış güdülerini kolayca fark edebilme yeteneğine sahiptirler. Bu nedenle oldukça dikkatli kişilerdir.

Başak burcu nadiren aktivitelere katılır, ancak aslında pasif değildir. Son derece çeviktir. Temizlik hastası olurlar. Oldukça zekidirler, ancak aynı zamanda günlük hayatlarında karar verme konusunda kafaları hep karışık olur.

Başak burcu insanlar ile bağlantı kurmayı sever, ancak gerçek hislerini söyleme konusunda çok temkinli olurlar. Hayat karşı fazla sorumluluk sahibi olmaları, kendilerini çok fazla baskıda hissetmelerine neden olur. Oldukça disiplinlidirler. Sorumluluklarını biraz hafifletseler, hayattan zevk almaları mümkün olacaktır.

Toprak Grubu: Başak Burcu

Toprak grubuna ait olan başak pratiktir. Başaklar son derece pratik düşüncelere sahip olurlar. Mantıklı karar verirler. Bir durumu kolayca yanlış anlayabilirler. Başakların ayakları yere sağlam basar. Gerçek dünyada yaşamaktansa hayali dünyalarında yaşarlar. Bu nedenle başkaları onların önerilerini almak istemeyebilir. Başaklar önce bir durumu iyice analiz ederler ve ardından karar verme aşamasına geçerler.

Başak Burcunun Genel Özellikleri

 • Mantıklı
 • Gözlemci
 • Yararlı
 • Özenli
 • Güvenilir
 • Doğru
 • Şüpheci
 • Seçici
 • Katı
 • Aykırı düşünceleri olan
 • Soğukkanlı

Başak burcunun olumlu özellikleri:

Başaklar saflığı ve yalınlığı sever. Sevgilileri ve dostlarına çok sık eleştiride bulunurlar. Dikkatli ve analitik düşünceye sahiptirler. Çok güvenilir dostlardır. Başkalarına yardım etmek ve yararlı olmayı severler. Çok konuşmaktan hoşlanmazlar. Kısa ve öz konuşurlar, kısa yanıtlar verirler. Müziği çok severler ve genellikle müzisyen olma hayali kurarlar.

Başak burcunun olumsuz özellikleri:

Başaklar mükemmeliyetçidir. Herhangi bir soru karşısında genelde alaycı davranırlar. Bazen serttirler ve müdahaleyi severler. Kendilerine ait olan eşyalara çok düşkündürler. Başaklardan bazen çok soğuk tepkiler alabilirsiniz. Bu nedenle, genellikle sıkıcı bir hayat yaşarlar.

Başak Burcu Karakter Analizi

Titiz: Başaklar her konuda çok dikkatlidirler. Her şeye daha yakından bakmak ve dikkatli bir şekilde kimseye zarar vermeden bir işi yapmak isterler.

Huysuz: Daha önce de belirttiğimiz gibi, başaklar hep içine kapanıktır. Öngörülemeyen ruh hali içindedirler ve huysuz davranışları olabilir.

Mükemmeliyetçi: Neredeyse tüm başaklar mükemmeliyetçidir. Ne istediklerini bilirler ve her şeyin kusursuz olmasını isterler.

Ekonomik: Başaklar hayatlarının her alanında çok ekonomiktir. Fakat cimri oldukları söylenemez. Çok hesaplıdırlar ve alışverişlerde iyi pazarlık yapmayı bilirler.

Geleneksel: Başaklar hayatın her alanında çok gelenekseldir. Kesinlikle değerleri ve ilkelerine inanırlar. Hayatlarında herhangi bir ilgi ya da hobi yoktur.

Güvenilir: Başaklar çok güvenilir olurlar. Hayatınızda eğer bir başak varsa, kalbinin en derin köşesinden size yardım edecektir. Her zaman yakınları ve sevgililerinin isteklerini yapar ve yardımına koşarlar. Ayrıca, yükümlülüklerini yerine getirmekte karşılaştıkları herhangi bir sorundan şikayet etmezler.

Başak Burcunun Güçlü Yönleri:

Başak burcunu diğer burçlardan ayıran belirgin özellikler vardır. Sağgörü başakların en belirgin özelliğidir. Kritik durumlarda analitik düşünceleri ile yaklaşımda bulunurlar. Başakların iyiyi ve kötüyü çok iyi ayırt etme yetenekleri vardır. Bu nedenle, başakları kandırmak çok zordur. Güç, para ve statüye fazla önem vermezler. Aynı zamanda çok güvenilir bir dost olarak bilinirler. Başak burcunun diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Mantıklı
 • Özenli
 • Yardımsever
 • Güvenilir
 • Doğrucu

Başak Burcunun Zayıf Yönleri:

Başakların gücü pratik olmalarıdır, ancak bu durum onları zayıf da yapar. Bazen aşırı titiz olabilirler. Temizliğe de gereğinden fazla düşkündürler. Çevrelerindeki her şeyden şüphe ederler. Adeta kılı kırk yararlar ve başkalarının işleriyle çok fazla ilgilenirler. Başak burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • Alaycı
 • Seçici
 • Katı
 • Kayıtsız
 • İşgüzar

Sakin ve kendi halinde olan başaklar yanlış izlenim verebilirler. Gerçekte sinirlidirler ve plansız düşünceleri olabilir. Başaklar çoğu zaman düşünmeye çok fazla zaman ayırırlar ve eyleme dökmekte zorlanırlar.

Başak burcu basit konular üzerinde çok telaş yapabilir. Başaklar her şeyi öğrenmek için hırslı ve gayretlidirler. Başakların zihni hep aktiftir ve sürekli düşünürler. Her bakış açısını kabul etmezler. Aynı zamanda bağımsız bireylerdir. Ancak dar fikirlere de sahip olurlar. Sevgi dolu kalpleri vardır. Genelde başkaları hakkında kötü niyetli düşünmeye izin vermezler.

Başak Burcu İş Hayatı

Başak burcunun analitik düşüncesi ve akıllıca düşünmesi başarılı olmasını sağlar. Analiz, çıkarım ve mantıksal yorumlama gerektiren işler onlara uygundur. Bu nedenle başak burçlarından iyi doktorlar, finansal analistler ve araştırmacılar çıkar.

Başak burcu iyi ve şefkatlidir. Bu nedenle doktorluk, sağlık personeli, sosyal hizmetler ve gönüllü işlerde mutlu olurlar. Yaratıcı yanları nedeniyle moda tasarımcısı, terzi, güzellik uzmanı gibi mesleklerde başarılı bir kariyer yapabilirler. Genelde ofis ortamında çalışmayı tercih ederler, liderlik hedefleri yoktur.

Başak Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Başak burcu ilişkilerde de mantıklıdır ve analiz etmeyi sever. İlişkilerini bu kadar irdelemeleri nedeniyle mutsuz olabilirler. Sürekli eşlerini analiz ederler ve bu da onları itici yapar. Ancak romantik bir ilişkide başaklar sadık olurlar. İleriye dönük ilişki isterler ve evliliklerinin ömür boyu sürmesi hayalini kurarlar.

Şanslı Sayıları: 5, 14, 23, 32, 41, 61, 72

Şanslı Taşları: Safir, Pembe Jasper

Şanslı Renkleri: Beyaz, Sarı, Yeşil

Yönetici Gezegeni: Merkür

Favori Ayları: Nisan, Temmuz, Kasım, Aralık

Olumsuz Ayları: Şubat, Mart, Mayıs

Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak, Yengeç, Balık, Başak

Özel Nitelikleri: Sürekli Öğrenen, Verici

Zayıf Yönleri: Dırdırcı

Uygun Meslekler: Öğretim

Enerji İşaretleri: Yin

Sağlık Sorunları: Karın, Dalak, Bağırsaklar, Diyafram

Anlaşamadığı Burçlar: Akrep, Kova, Aslan, Koç

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status