Balık Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Balık çocuğu gerçeklerle yaşadığı kadar bir o kadar çokta hayalleriyle yaşayan bir çocuktur. Hatta bu çocuklar da küçük yaşlarda hayali arkadaşlar olur ve o hayali arkadaşlarıyla büyürler. En bilinmesi gereken yönü ise bu çocukların çok fazla duygusal olduklarıdır.

Balık burcu çocukları çok duygusal bir yapıya sahip oldukları için sürekli olarak ilgi beklemektedirler. Bu sebepten dolayı ona olan ilginizi eksik etmemeli ve ona hep ilgili davranmalısınız. Özellikle bu çocukların bünyeleri çok hassastır ve en ufak bir hava değişikliğinde hastalanmaya çok meyillidir. Bu sebepten dolayı ailesinin desteğine hep ihtiyaçları olacaktır, onları yalnız bırakmamalı bu evrede nazını çekmelisiniz.

Ona sıkı bir yönetim sistemi uygulamamalısınız. Bu durum onları fazlasıyla yoracaktır ve daha çok hayal dünyalarına yönelmelerine sebep olacaktır. Sürekli hayal dünyalarıyla yaşayacaklardır. Bu yüzden onları kısıtlama malısınız ve biraz özgür bırakıp sizinle yaşamasını sağlamalısınız.

Ona bir çocuk gibi değilde arkadaşınız gibi yaklaşmalı ve onunla samimi konuşmalarda bulunmalısınız. Bu şekilde ılımlı yaklaştığınız taktirde balık burcu çocuğu, sizi kendisine yakın hissedecek ve çoğu şeyini anlatmaya çalışacaktır. Anlattıkça yavaştan hayal dünyalarından bahsedecek ve sizde bu şekilde hayal dünyasında neler kurduğunu öğrenmiş olacaksınız. Ona nasıl davranmanız gerektiğini nasıl bir yol çizmeniz gerektiğini bir kez daha anlamış olacaksınız.

Ona samimi ve içten yaklaşarak davranın ve ona ilginizi belli edin. İlgisiz kaldıkları zaman gözyaşları sel olur adeta. Sulu göz çocuktur balık çocukları çünkü. Çok hassas oldukları için kırılmaları da çok kolay olur ve en ufak bir şeyde gözleri çok kolay dola bilmektedir. Bu yüzden onlar hassas olduğu kadar sizde ona karşı bir o kadar hassas olmalısınız. Yoksa bu çocuğun dahada sessiz bir hale girmesine neden olur.

Balık burcu çocuğu, duygusal yapısı ile dikkat çeker. Bu nedenle ona bazı zamanlarda daha dikkatli yaklaşmak gerekebilir. Bu burç, sevildiğini bilmek ister ve kendisini güvende hissetmediği bir yerde bulunmaktan huzursuzluk duyar. Balık çocuğu, sevecen ve can yakın tavırları ile herkese kendisini sevdirmeyi başarır ve toplumda önemli bir yere sahiptir. Bu burç, en hassas olduğu konularda üstüne gidilmesinden hiç hoşlanmaz.

Balık burcu çocuğunu başkaları ile karşılaştırmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Bu burç insanı, sevilmediğini hissettiği bir yerde bulunmak istemez ve oradan uzaklaşmak için bin bir tane bahane bulabilir. Balık burcunun duygusal yönü ön planda olduğu için balık çocuğuna olabildiğince hoşgörülü ve anlayışlı davranmalısınız. Aynı zamanda çok alıngan bir burçtur ve onun bu özelliği kimi zaman yanlış anlamalara sebebiyet verebilir. Onun bu özelliğini yenmesinde ona yardımcı olmalısınız.

Genellikle inatçı bir tutuma sahiptir. Ama o kesinlikle bunu kabul etmez. Kafasını koyduğunu yapmadan o işin peşini bırakmaz. Hırslı ve hemen pes etmeyen bir yapısı vardır. Bu sayede pek çok zorluğun üstesinden tek başına gelebilecek güce sahiptir. Aslında çok zayıf görünse de her zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahiptir.

Balık çocuğu, genellikle çok başarılı bir okul hayatı geçirir. Bunun için tek önemli olan şey ise, kafasını kurcalayan ya da dikkatini dağıtan başka şeylerin olmamasıdır. Bunu sağlamak için ona yardımcı olduğunuz zaman çok büyük işler başardığını görerek gururlanabilirsiniz. Çocuğun ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak ona göre davranmalısınız. Resim yapmak istiyorsa buna engel olmak, onun diğer derslerine karşı da ilgisizleşmesine neden olabilir.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status