Balık Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Bu burç çocukları hayal güçleriyle yaşayan çocuklarıdır. Yemek yerken, yolda gezerken, banyo yaparken, birilerini dinlerken, oyun oynarken kısacası her anında sürekli hayal dünyasında bir şeyler kurar. Hayal kurmadan geçirmediği tek bir saniye bile yoktur. Her ne kadar haya dünyası zekasından çok daha üstün bir hale gelse bile bu çocuklara zeki demeden geçemeyiz.

Oldukça zeki olan balık çocukları konuşmayı bile çok kısa bir süre içerisinde çözmektedir. Konuşmayı kısa zaman içerisinde çözmesinin yanı sıra bununla beraber okumayı da en kısa zamanda öğrenmek isterler ve bu durum için çok çaba sarf ederler. Okumayı öğrendikten sonra sürekli hikaye kitapları okumak isterler ve okudukça kelimelerini daha da genişletirler.

Balık burcu çocuklarının okulda başarılı veya başarılı değil gibi sınıflandırmak çok zordur. Çünkü bu çocuklar zeki çocuklardır ve okul hayatında da başarılarını ortaya güzel bir şekilde koyarlar. Fakat onlar çok hassas ve duygusal oldukları için, okul zamanında üzerine en ufak bir konuda gelindiğinde veya kızıldığında anında okuldan soğuyabilirler ve ellerini her şeyden çekerler. Ömür boyu okuldan kendilerini soyutlayarak yaşamaya başlarlar.

Balık burcu çocuğu, çok çabuk alınabilen ve kırılabilen bir yapıları oldukları için okul hayatlarında bazen arkadaşlarıyla anlaşmakta zorluklar yaşayabilirler. Normalde her koşula çok rahat ayak uydurabilen çocuklardır bu çocuklar. Fakat onlara ufak bir sesle bile kızılsa bile hemen alınıp bir kenara çekilip ağlayabilirler.

Okuldan çıkıp eve gittiklerinde, anne babaları kapı önünde onun gözyaşlarıyla kapının açılmasını beklediğini çok görür. Bu durum zamanla ailenin artık alışkanlığına gelir ve durumu yadırgamaz. Okulda da arkadaşları tarafından bu durum çok garip gözükse de, bir süre sonra birbirlerini iyice tanıdıktan sonra onlarda durumu anlar ve daha özenli davranmaya çalışırlar.

Bakınız: Balık Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status