Aslan Burcu Özellikleri: Karakteri, İş ve Aşk Hayatı

Aslan Burcunun Ne Özellikleri Var?

Aslan burcu 23 Temmuz ve 22 Ağustos arasında doğan kişilerdir. Tüm burçlar içerisinde en maskulen özelliklere sahip burçtur. Aslan burcu güç, ihtişam ve heybeti sever. Aslan burcu sıcak ruhlu, istekli, arzulanmayı seven ve hayranlık uyandıran özelliklere sahiptir. Ayrıca son derece iddialıdır. Her şeyde en zirveye ulaşmayı hedefler.

Aslan burcu ilgi odağı olmayı, partileri, geniş bir sosyal çevresi olmasını sever. Ancak eleştirilmeyi hiç sevmez ve gelen eleştirilere karşı çok hassastır. Bazen aslan burcu kibirli olabilir ve insanların duygularını incitebilir. Fakat genellikle kibardır ve her ölçüde insanlara yardımcı olabilir. Oldukça da gösterişlidir. Kendine faydası dokunacak insanlar ile arkadaşlık kurmayı tercih eder.

Aslan burcu lider vasıflar ile doğar. Liderlik onlar için doğal bir seçimdir. Aslanlar bağımsız insanlardır ve ilişkilerinde bile araya mesafe koymayı severler. Güzelliğe hayrandırlar. Sosyal statü ve güç için can atarlar. Bu nedenle genellikle sosyal statüsü yüksek olan insanlarla birlikte bulunurlar.

Ateş Grubu: Aslan Burcu

Ateş grubu burçları enerjik ve sıcakkanlı olarak bilinirler. Enerjilerini başka insanlara da yansıtmayı başarırlar. Ancak öngörülemeyen eylemler sergilerler. Bir sonraki planı hakkında tahmin yapmak zordur.

Aslan burcu sahiplenicidir ve güçlü liderlik vasıflarına sahiptir. Bu nedenle sürekli liderlik için yarış içerisindedir.

Aslan Burcu Genel Özellikleri

 • Kendine güvenen
 • Kararlı
 • İddialı
 • Nazik
 • Sadık
 • Cesaret verici
 • Umutlu
 • İddialı
 • Egemen
 • Melodramatik
 • İnatçı

Aslan burcunun olumlu özellikleri:

Aslan burcu lider karaktere sahiptir. Gerçek sanatçılardır. Eğer onlara herhangi bir görev verirseniz, bu görevi bir şekilde yapacaklardır. Kendi kurallarını belirler ve bu kurallara uyarlar. Cesur ve etkili olurlar. Ayrıca aşk hayatında çok tutkuludurlar. Sevgililerine ve eşlerine gerçekten yakın ve sadıktırlar.

Aslan burcunun olumsuz özellikleri:

Genellikle geleneksel kurallara bağlı değillerdir ve liderlik adeta saplantı halindedir. Başkalarından emir almayı sevmezler. Bazen agresif olabilirler ve baş etmek zor olabilir. Para ile ilgili konularda titiz davranırlar. Başkalarının aslan burcu hakkında sevmedikleri özelliklerden bir diğeri ise, çok fazla egoya sahip olmalarıdır.

Aslan Burcu Karakter Analizi

Kendini beğenmiş: Aslanlar kendileri ile gurur duyar. Gittikleri her yerde yaptıkları ne olursa olsun kendileri ile övünmeyi severler. Bu onları diğerlerinden farklı kılan özelliktir. Bazen başkalarına karşı çok gururlu ve egoist olabilirler.

Cesaret: Aslan burcu gözü pek ve cesurdur. En cesur burç olarak tanımlanırlar. En zor durumda bile soğukkanlılıklarını korurlar. Bu özellikleri sayesinde takım liderliğine yatkındırlar.

Etkili: Aslanlar, genel olarak başkaları üzerinde güçlü bir etki bırakırlar ve sözü geçen insanlardır. Başkaları üzerine hakimiyet kurmayı severler ve başkalarından emir almak istemezler. Hayatlarında ne istediklerini bilirler ve kendi kurallarını takip ederler. Hedeflerine ve isteklerine ulaşmak isterler.

Tutkulu: Aslan burcu romantiktir. Tutkulu aşıklardır ve aşklarını net bir dille ifade ederler.

Sadık: Arkadaşlarına ve ailelerine sadık olurlar. Başkalarıyla bir şeyler paylaşmak istemezler ve bu nedenle sadakat duygusu sahiplenmeye döner. Bu durum sevdikleri için durumu zorlaştırır.

Aslan Burcunun Güçlü Yönleri:

Aslanlar güçlü karakteristik özelliklere sahiptirler. Kuralcı olurlar. Güçlü ve cesaretli olurlar. Kendilerinden oldukça emindirler ve bu nedenle de güvenleri hep yüksektir. Aslan burcu çok iddialıdır ve coşku ile hareket edebilir. Aslan burcunun diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Kendinden emin
 • Kararlı
 • Nazik
 • Sadık
 • Cesaretli

Aslan Burcunun Zayıf Yönleri:

Aslan burcunun güçlü bir karakteri olsa da, zayıflığa yatkındır. Dram ve heyecanı sever. Genelde takdir edilmeyi ve övülmeyi isterler. Bu nedenle de yanlış kişiler ile muhatap olabilir ve çevrelerine yanlış kişileri seçebilirler. Aslan burcu gururludur ve kendi eksikliklerini görmekte de başarısızdır. Ayrıca eleştirilere karşı nazik değildir. Aslan burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • İddialı
 • Otoriter
 • Melodramatik
 • İnatçı

Aslan burcu çok güçlüdür ve hatalarının her aşamasında güç sarf eder. Aynı zamanda başkalarına enerji ve güç kaynağı olur. İnsanları motive etmekte başarılıdırlar. Aslan burcu iyi bir dosttur. İyi kalplidir ve arkadaşlarının yardımına koşar. Ayrıca sosyal olmayı ve çok fazla dosta sahip olmayı sever. Ancak dostlarını genellikle onu öven ve takdir eden kişilerden seçerler. İnsanlara faydası dokunur ve yine kendine faydası dokunan kişiler ile arkadaş olur.

Aslanlar, hayatlarına kurallar koymayı severler. Kimseden emir almayı sevmezler. Ofis, ev ya da iş hayatında tek sözü geçen kişinin kendileri olmasını isterler. İlişkilerinde çok sahiplenicidir. Hakimiyetini kabul eden kişi onlar için ideal eştir ve romantik bir ilişkide heyecan verici olabilirler. Hayatlarında her zaman daha büyük bir resim oluşturmak için çabalarlar. Daha fazla sosyalleşmek için can atarlar. Eleştirildikleri zaman kolay affetmezler ve kolay unutmazlar.

Aslan Burcu İş Hayatı

Aslan burcu büyük liderlik özelliklerine sahiptir. Hamlelerini emin şekilde atar. Politika aslanlara en ideal mesleklerden biridir. Yaratıcı özellikleri aktör, yönetim veya eğlence gibi alanlarda başarılı olmalarını sağlar. Sporcu bir kişiliğe sahip olabilirler. İnsanlar üzerinde bıraktıkları etki ve etrafındakileri yönetme becerileri nedeniyle iyi bir yönetici olabilirler. Ticari hayatta da başarı yakalayabilirler.

Aslan Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Aslanlar genellikle gösterişli ve güzel insanlardır. Genellikle romantik bir ilişki isterler. Güzelliği severler. Dolayısıyla onlar için fiziksel görünüş ve kıyafet tarzı çok önemlidir. Karşısındaki insanın da dikkat çekici olmasını isterler. Dış görünüşe çok önem verirler. Aşk hayatlarında da her zaman iplerin kendi elinde olmasını isterler. İlişkilerde baskın kişilerdir.

Şanslı Sayıları: 4, 13, 22, 31, 40, 51, 71

Şanslı Taşları: Peridot

Şanslı Renkleri: Sarı, Yeşil, Koyu Kahverengi, Koyu Mavi

Yönetici Gezegeni: Güneş

Favori Ayları: Nisan, Ağustos, Eylül, Aralık

Olumsuz Ayları: Şubat, Mart, Ekim, Kasım

Anlaştığı Burçlar: Koç, Yay, Aslan, Kova

Özel Nitelikleri: Cömert, Sorumluluk Sahibi

Zayıf Yönleri: Aşırı Agresif

Uygun Meslekler: Yöneticilik, Liderlik

Enerji İşaretleri: Yang

Sağlık Sorunları: Kalp, Sırt, Göz, Kan, Akciğerler

Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Akrep

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status