Aslan Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Aslan burcu çocuğu tam olarak ismini üzerinde taşıyan minik aslanlar olarak adlandırılabilir. Bu çocuklar tam bir lider ruhludur ve ailelerinin arasında da her zaman lider olmak isterler ve bu durumu da çok iyi başarırlar.

Bu çocuklar karşılarında kim olursa olsun daima davranışlarının davranışlarını çok iyi takip edeler. Ailelerinin onlara olan davranışları özellikle onlar için çok önem taşımaktadır. Özellikle babalarının onlarla sürekli iletişim içerisinde kalmasını isterler.

Bu sebepten dolayı başta baba olmak üzere tüm aile üyelerinin aslan burcu çocuğu ile  sürekli iletişim içerisinde olmaya çalışması gerekmektedir. Bu çocuklara emir kipi verilen cümleler kurmamalısınız. Zaten doğaları gereği lider bir yapısı olan bu çocuklar, liderliklerinden dolayı emir almak yerine emir vermek ister. Onlara emirle söylediğiniz her söz onların istediğiniz şeyin tersini yapmasına teşvik eder. Bu sebepten dolayı onlara ılımlı ve güzel kelimeler içeren etkili bir konuşma tarzıyla yaklaşın.

Aslan burcu çocukları, her zaman ilgi çekmek isterler. Bunun için bir sürü şebeklikleri yaptıkları görülmektedir. Sizde onların bu tatlı hallerini lütfen görün ve üzerinden ilginizi eksik etmeyin. Onlara gösterdiğiniz her ilgi türü bu çocukları daha da mutlu etmektedir ve bu çocukların size olan bağlarının daha da kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

Bu çocuklar genel olarak pek eleştiriye açık değillerdir. Bu sebepten dolayı özellikle anne ve babaları onları pek eleştir memelidir. Özellikle başkalarının yanında onları eleştirmek gibi etkileşimlere girmeye sakın ve sakın kalkışmamalıdır. Eğer ki söylenilecek bir söz varsa uygun bir dille ve gülümseyen ifadelerle bu çocuklara söylenmelidir.

Özellikle başka çocuklarla asla ve asla kıyaslanmaya çalışılmamalıdır. Çocuğunuz sizin daima sözünüze değer verecektir ve sizde çocuğunuzun verdiği bu değere sahip çıkmalısınız.

Aslan doğadaki varlığı ormanlar kralı olarak bilinir. Bu özelliğini ismini verdiği burcun bireylerine de yansıtmıştır. Öyle ki aslan burcu çocukları ailenin göz bebeği olmak isterler. Ailede ve dışarıda lider olma eğilimleri yüksektir.

Eleştiriye açık değildirler ve çok çabuk alınırlar. Bununla birlikte kendileriyle gurur duyarlar. Kendilerine yapılan her hangi bir kötü davranışı yahut haksızlığı asla unutmazlar. Ancak kendilerine iyi yaklaşıldığında iltifat ederek veya güzel sözlerle çok kolay kalplerini kazanabilirsiniz.

Aslan burcu çocukları genelde babalarına düşkün olurlar. Babalarıyla kurdukları iletişim hayatları boyunca kişiliklerini etkileyecektir. Bu yüzden aslan burcu çocuğuna sahip olan ebeveynlerin ilk dikkat etmesi gereken konu çocuğun babasıyla yeterli vakit geçirmesidir. Hem babalarına düşkün olup hem onunla liderliği paylaşamama sorunu yaşayabilirler. Bu yüzden ailede en çok babayla tartışırlar.

Aslan burcu çocuğu yapısında bulunan egemenlik, liderlik sebebiyle emir kiplerine karşı tepki gösterirler. Eğer aslan burcu çocuğundan bir şey yapmasını isteyecekseniz kesinlikle emir kipi kullanmaktan kaçınmalısınız. Onun yerine rica ederek istediğiniz eylemi ona yaptırabilirsiniz.

Aslan burcu çocukları doğanın bir yansıması olarak güce sahiptirler. Bu gücü doğru alanlarda doğru şeylere yönlendirmek sizin elinizdedir. Liderlik gücünü sınıf başkanlığında, takım kaptanlığında kullanmasını tavsiye ederek gücünü kullanacağı alanı kontrol edebilirsiniz. Bütün çocuklar ilgi çekmek isterler. Ancak aslan burcu çocukları ilgi çekmeyi biraz daha fazla isterler. Onun bu isteğini bilerek göstermeniz gereken ilgi seviyesini ayarlamalısınız.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status