Aslan Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

Aslan burcu ateş grubuna mensup burçlar arasında yer almaktadır. İlk olarak aslan burcu çocukların genel özelliklerine değinelim. Öz güvenleri oldukça yüksektir. Liderlik özelliği hem okul hayatında hem de aile hayatında kardeşleri arasında göze çarpar derecede yüksektir. Oyun sırasında da liderlik özelliklerini göstereceklerdir, saçları bir aslan yelesini andırırcasına gür ve parlaktır. Davranışları tutarlı, kişilikleri kararlıdır, çok değişken bir yapıları yoktur.

Genel olarak hayatlarının her dönemlerinde ulaşmak istedikleri bir hedefleri vardır ve o hedefe ulaşana kadar pes etmeden çaba gösterirler, yaşamı hareketlidir, pasif değil aktif olmayı seçerler her daim, sosyal ortamları ve arkadaş çevreleri genellikle çok geniştir.

Küçük yaşlardan itibaren okul hayatlarında da göreceğiniz arkadaşları arasında popülerlik ve liderlik özelliğine rastlamanız kaçınılmazdır diyebiliriz. Girişimcidir, yeni şeyler denemeyi yeni deneyimler yaşamayı çok severler, çeşitli hobileri küçük yaşlardan itibaren edinirler.

Okul yaşamı bir aslan burcu çocuğunda ideal öğrenci profilindedir diyebiliriz. Aslan burcuna mensup bir çocuk doğuştan getirdiği liderlik özelliği, kararlılık yapısı ve girişimci ruhuyla çok başarılı bir okul hayatı geçirecektir. Sınıf ortamında aktif süreçler geçirecektir. Bir aslan burcu çocuğu liderlik özelliği ile okul ortamında da kendini gösterecektir. Sınıf ortamında da oyun esnasında da hep bir adım önde olmak isteyecektir. Yalnız enerjileri çok yüksektir ve genellikle çok hareketli bir yapıları vardır. Bu nedenle bazen sınıf ortamında kurallara uymakta zorluk yaşayabilir.

Hayal gücü açısından zengin bir çocuğa sahipsiniz. Bu hayal gücü özelliğini okulda veya ev ortamında çeşitli şekillerle size yansıtacaktır. Onu pekiştirmeyi ve desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Ders başarıları genellikle yüksektir. Siz desteklediğiniz de ve pekiştirdiğiniz de daha olumlu bir okul süreci geçireceksiniz.

Aslan burcu çocuğu, hayatının her alanında güçlü ve dimdik ayakta durmayı seven bir yapıya sahiptir. Aslan burcu, lider ruhludur ve başarı aşığı olarak da bilinir. Bu nedenle derslerinde de en iyisi olmaya her zaman adaydır. Zorlandığı her konunun bir şekilde üstesinden gelmeyi başarır.

Pratik zekası ve kolay kavrayabilme özelliği sayesinde çok kısa bir süre içinde en zor dersi ve en fazla konuları bile öğrenebilir. Bu özelliği sayesinde sınıfın en başarılı kişisi olması muhtemeldir. Aslan burcu çocuğu, her zaman her yerde lider olmayı hep en birinci olmayı ister. Bu kişilikte başka kişilerle karşılaştığında ise aralarında güç savaşı yaşanabilir. Bunu önlemek için duygularını ve kendisini dizginlemesi gerekir.

Okul hayatlarında en çok sayısal derslerde ön plana çıkarlar. Her zaman zoru başarmayı severler ve bundan büyük keyif alırlar. Bazen inatçı yönleri ağır basar ve karşısındaki insana sözünü geçirebilmek için farklı yollara başvurabilir. Şiddeti asla sevmez ama hiçbir konuda altta kalmak istemez. Bu nedenle kendisi ile ters düşenlerle büyük tartışma yaşayabilir.

Kimi zaman sessizliğe bürünür. Bu zamanlarda daha çok kafa karışıklığı yaşadığı ya da bunalıma girdiği dönemlerde yaşanır. Aslan burcu çocuğunun okul hayatı genel anlamda iyi olsa da bazen agresif tavırları nedeni ile can sıkıcı şeylere yol açabilir.

Aslan burcu çocukları, güçlü kişiliği nedeni ile derslerini kendi çabaları ile yapmaya ve öğrenmeye çalışır. Başkasının yardımına çoğu zaman hiç ihtiyaç duymaz. Fakat takım ruhuna sahiptir ve aslan burcu kişisinden çok iyi bir takım kaptanı olabilir. Hayatının her alanında olduğu gibi okul hayatında da iddialıdır ve bunu her şekilde yansıtır.

Bakınız: Aslan Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status