Akrep Burcu Erkeğinin Psikolojisi Nasıl?

Akrep burcu erkeğinin hayatta en ihtiyaç duyduğu şey tamamlanmaktır. Yalnızken asla bir şey yapamaz kendini işe yaramaz hisseder. En korktuğu şey ise aldatılma korkusudur. Aşırı kıskançtır, hatta kıskançlıkları hastalık derecesindedir, sürekli aldatıldığını düşünür ve bunu ispatlamaya çalışır.

Akrep burcu erkeğinin temel ihtiyacı krizler doğrultusunda dönüşüm, eliminasyon, bütünlük ihtiyaçlarıdır. Aynı zamanda güç elde etmek de akrep erkeği için çok önemlidir. Akrep burcunun denk geldiği psikolojik gelişim dönemine baktığımızda 35- 45 yaş aralığına denk geldiğini görürüz. Nitekim bu yaşta birey orta yaş krizi ile karşı karşıyadır.

Yavaş yavaş ölüm kavramı ile yüzleşmeye başlar ve daha önceki yıllardan gelen davranış kalıplarını sorgulamaya ve değerlendirmeye başlar. Aslında herkes gibi orta yaş krizi de dönüşmek iyileşmek, yenilenmek ve güçlenmek için çeşitli fırsatlar sunar.

Benzer şekilde akrep burcu erkeğinin de krizler yoluyla dönüştüğünü ve güçlendiğini ve yenilendiğini görürüz. Akrep burcu erkeği çok mutlu olsa bile çeşitli savunma mekanizmaları kullanabilir. Savunma yönünü abartılı bir şekilde kullanabilen akrep erkeği zamanla intikamcı, şüpheci ve kavgacı olabilmektedir. Akrep burcu erkeklerinin en uç noktada ise paranoid kişilik bozukluğu ortaya çıkmaktadır. Bu kişiler çevresindekilere bile güvenmekte zorluk çekerler ve sırlarını asla açıklamazlar.

İntikam almayı seven akrep burcu insanı aşırı derecede soğukkanlı olur, bu konuda diğer burçlar arasında ondan daha iyisi yoktur. Ancak akrep burcu kendisini asla korkutucu veya sinirli görmez; dostlukları tutkulu yapısından, fazla duyarlı olmasından ve hislerinden dolayı bozulur. Akrep burcu erkeği insanlara güvenmekte aşırı zorluk çeker.

Karşısındaki insanın çok içten olduğuna inanması gerekir. Sadece bir kez karşısındaki insana güvendiğinde kendisini o insana karşı açar. Onun için elinden geleni yapar. Kendisi yalancı olmadığı için; yalan söyleyen, sahtekar insanları çok kolay açığa çıkarabilir. Akrep burcunun özel hayatına müdahale eden kişi aşırı bir tepki ile karşılaşabilir.

Bakınız: Akrep Burcu Erkeği Neden İlgisiz?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status