Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir?

Bu burç su grubuna dahildir. Bu burç grubunda yer alan çocuklarda genel olarak şu özellikler göze çarpmaktadır; kıskanç bir yapıları vardır, özellikle küçük yaşlardan itibaren kardeş kıskançlığı sık olarak yaşanmaktadır. Dik başlı ve sinirli çıkışlarını sık gözlemlediğimiz burç grubundadırlar. Otoriteye bağlı kalmaktan hoşlanmazlar.

Emir almayı sevmezler ve kendi işlerini kendileri kurmak ve tek patron olmak isterler. Dostluk ilişkilerine ve arkadaşlarına önem verirler. Sosyal ortamlarda ve sosyal faaliyetlerde hep bir adım önde olarak göze çarparlar.

Gururlu bir yapıları vardır kesinlikle hakarete ve aşağılanmaya, küçümsenmeye tahammül edemezler. Bu nedenle çocuğunuzla iletişim kurarken kelimelerinizi onu kırmayacak ve alınmayacağı şekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Ona emir cümleleri kurmaktan kaçınmalısınız. Emir cümleleri yerine tatlı bir dille uygun şekilde yapması gerekenleri söylerseniz olumlu dönütler alırsınız. Genellikle okulda sorun yaşayabildikleri görülmüştür. Otoriteyi sevmedikleri için öğretmenleriyle sık sık sorun yaşayabilirler. Okul aile iş birliği bu noktada çok önemlidir.

Çok iyi bir sırdaş olduklarını söyleyebiliriz. Gönül rahatlığıyla arkadaş çevresi onunla sırlarını paylaşır ve tutacağından şüphe duymazlar. Kendi sırlarını ise sadece güvendiği ve değer verdiği dostlarına söylemeyi tercih ederler. Güvenilir bir yapıları vardır. Aile ortamında espri ve rahatlıktan yanadırlar. Gülmeyi ve sohbet etmeyi severler. Enstrüman çalma konusunda hevesli ve yeteneklidirler. Halk eğitim kurslarında yaygın olarak akrep burcu çocuklarını görebilirsiniz. Çok çeşitli yetenek alanlarında faaliyet gösterebilirler.

Akrep burcu çocukları alış verişi severler. Giyimlerine özen gösterirler. Anne ve babasıyla veya dostlarıyla alış verişe çıkmak bir akrep burcu çocuğunu çok mutlu eder. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte zaman geçirmeyi ihmal etmemelisiniz.

İhmal edilen, ailesi tarafından dışlanan ve sevgisiz bırakılan akrep grubu çocuklarda, sert yapılarından dolayı aşırı derecede hırçınlık, evden kaçma, dışarıdan gelen arkadaşlarına aşırı bağlanma, onları ailesinin yerine koyma gibi problem davranışlar sık görülmektedir. Bu nedenle çocuğunuzu hiçbir zaman ikinci plana itmemeli ve ona sizin için değerli olduğunu hissettirmelisiniz.

Çocuğunuz çok iyi bir şekilde duygularını saklayabilme özelliğine sahip. Bu nedenle siz onu ihmal ettiğinizde ilk başta tepki göstermese bile bu durum zamanla onun içinde birikecek ve birden çok kötü şekilde patlayacaktır. Çocuğunuzu anlamak ve birlikte güzel anılar biriktirmek için zaman oluşturmayı ihmal etmeyiniz.

Akrep burcu çocuğu, oyun kurma, hayal gücü gerektiren oyunlarda rol alma konularında da yetenek sahibidir diyebiliriz. Arkadaş ortamında etkili iletişim kurma ve sosyalleşme noktasında genellikle zorluk yaşamazlar. Arkadaşları ve ailesiyle etkili iletişim kurabilirler. Karşısındaki kişinin onun üzerinde otorite kurmaya çalıştığını hissetmediği sürece iletişim sürecinde sorun çıkaran taraf olmayacaktır. Otoriteyi zorlayıcı şekilde, emir cümleleri ile değil , daha ılımlı bir yaklaşımla ve tatlı bir dille kurmaya çalışmanız çocuğunuzla ilişkilerinizin daha sağlıklı bir şekil almasında etkili olacaktır.

Bakınız: Akrep Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur?

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status